2022 STIHL Timbersports Dünya Şampiyonu: Avusturalyalı Brad De Losa

2022 STIHL Timbersports Dünya Şampiyonu: Avusturalyalı Brad De Losa

Geçtiğimiz Cumartesi , İsveç’in Göteborg şehrindeki Partille Arena’nın heyecanlı seyircileri önünde  Dünya Takımlar Şampiyonası’nda Chopperoos Takımı ile kazandığı zaferin ardından, 2022 STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonu; Avustralyalı Brad De Losa oldu.

De Losa, 2013’te kazandığı ilk unvanı yeniden kazanmak için heyecan verici bir savaş ortaya koydu ve  ABD’li Matt Cogar’ı bir puan geride bırakarak zafere ulaştı.

De Losa, İsveç’in ilk kez STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yaptığı ve biletleri hızla tükenen 3.000’den fazla hayrandan oluşan bir kalabalığın önünde  son disiplin olan Hot Saw performansında hatasız ve hızlı bir kesim yaparak, sahnedeki şampiyon koltuğuna oturdu ve Matt Cogar kesimini yapana kadar koltuktan kalkmadı. Koltuktan kalktığında ise resmi olarak şampiyonluğu ilan edildi.

Kanadalı Dupuis’den Çarpıcı Single Buck Dünya Rekoru

Avusturalyalı De Losa ve dokuz kez Bireysel Dünya Şampiyonu olan Jason Wynyard, Single Buck’ta kişisel olarak en iyi performanslarını elde etti. Ancak gecenin öne çıkan anlarından biri Kanadalı Dupuis’in 11.42 ile yeni bir dünya rekoru  kırması idi.

Tüm bu adrenalin dolu anları Youtube sayfamızdaki 2022 STIHL TIMBERSPORTS® Bireysel Dünya Şampiyonası’nı canlı yayın videomuzdan izleyebilirsiniz.

2022 STIHL Timbersports Dünya Şampiyonu Brad De Losa Türk Takımı Proje Direktörü Gökhan Güvendik ile yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Çok çok mutluyum. Bu kadar güçlü sporculara karşı ikinci kez şampiyon olabilmek büyük bir meydan okumaydı ama başardım. Seneye Avusturalya Şampiyonu olabilirsem Porsche Arena’da, podyumda bir Türk Sporcu’yla kapışmak harika olur. En kısa sürede Türkiye’ye gelerek takımınızla çalışmakta isterim.”

Dünya Şampiyonası 2023’te Almanya’ya dönüyor

2022 Dünya Şampiyonasının sona ermesiyle birlikte, gelecek yılın uluslararası takvimdeki en önemli etkinliklerinden olan STIHL Timbersports Dünya Şampiyonası’nın 3 ve 4 Kasım 2023’te Almanya’nın Stuttgart kentinde ikonik Porsche Arena’da gerçekleştirileceği açıklandı. Bu heyecanı yerinde izlemek için online biletleri şimdiden http://www.easyticket.de/timbersportseng adresinden satın alabilirsiniz.

 

Dünya Takım Şampiyonası için tam sonuçlar ve nihai sıralamalar STIHL TIMBERSPORTS® veri tabanında bulunabilir.