2023 Stihl Timbersports® Avrupa Kupası

2023 Stihl Timbersports® Avrupa Kupası : Hollandalı Redmer Knol, Şampiyonluğa Ulaşarak Rakiplerini Geride Bırakıyor

Ağustos ayı başında sonuçlanan heyecan verici final karşılaşmasında Redmer Knol, tüm yetenekleri ve azmiyle İsveçli rakibi Ferry Svan’ı mağlup ederek 2023 Avrupa Kupası Şampiyonu unvanını kazandı.
Avrupa Kupası, kıtanın en iyi sporcularının katıldığı TIMBERSPORTS® plartformunda merakla beklenen dönüşünü yaptı. Avrupa Kupası yanı sıra prestijli 2024 Dünya Kupası için de yarışan 17 ülkenin en iyi sporcuları kıyasıya mücade etti.

Ön Elemelerin ardından, en hızlı 16 sporcu, çoşkulu kalabalığın önünde Poznań şehrinde unutulmaz anlar yaşattılar. Bu süreçte Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck ve Standing Block Chop olmak üzere dört ikonik TIMBERSPORTS® disiplininde karşılaşan sporcuların çekişmesi nefesleri kesti.

Groenwald’dan Açılış Maçında Erken Bir Gösteri
Polonya’nın genç yeteneği Szymon Groenwald, ev sahibi seyircinin teşvikiyle İtalyan Andrea Rossi’yi 1:10:35’lik bir süreyle geride bırakarak dikkat çekti. Almanya’dan Marcel Steinkämper, kişisel en iyi süresini 1:36:10 olarak kaydettse de güçlü Polonyalı Michał Dubicki rahat bir şekilde bir üst tura geçmeyi başardı. Hollandalı Redmer Knol, İsveçliler Emil Hansson ve Ferry Svan, Belçika’dan Koen Martens ve Çek Cumhuriyeti’nden Matyáš Klíma da ikili yarışları kazanarak çeyrek finallere yükselen isimler oldular.

Deneyim; Klíma için üstünlüğü getirdi
Hızı arttıkça ve talaşlar uçuşmaya başladıkça, çeyrek finallerde Klíma, genç yetenek Groenwald’ı safdışı bırakmak için baskıyla başa çıktı ve Knol, Martin Kalina’yı (Çek Cumhuriyeti) mağlup ederek bir üst tura geçti. Svan, ve Dubicki de rakiplerini alt etmeyi başararak yarı finale yükseldi.

Knol Kişisel En İyi Süresiyle Sahnede İz BırakıyorKnol, Hollandalı sporcu, kişisel en iyi süresi olan 1:11.22’lik bir zamanıyla Klíma’yı geride bırakarak ustalığını gösterdi. Svan ve Dubicki arasındaki anlamlı mücadele seyircilerin coşkusunu arttırırken, iki sporcu da sıkı bir mücadele içindeydi. Ancak bu mücadeleden İsveçli sporcu sadece bir adım önde çıkarak Knol ile finalde karşılaşmaya hak kazandı. Bu durum, Klíma ve Dubicki’nin bronz madalya mücadelesi yapacağı anlamına geliyordu.

Hollandalı Knol ipi göğüsledi
Klíma, Dubicki’nin sakatlık nedeniyle çekilmesi sonucunda üçüncü sırayı aldı. Final mücadelesi nefes kesiciydi; Svan ve Knol, tamamen kazanmaya odaklı bir şekilde sahneye çıktılar. Knol, yeni bir kişisel en iyi süre olan 1:07:78’i belirleyerek zaferini ilan etti ve Svan’ı sadece bir vuruş az yapıp yeni Avrupa Kupası Şampiyonu oldu.

 

Redmer Knol of Hethelands performs during the STIHL TIMBERSPORTS® European Trophy 2023 in Poznan, Poland on July 30, 2023.

2023 Avrupa Kupası Şampiyonu Redmer Knol şunları söyledi: “Ne yaptığımı sonuna kadar biliyordum. Bazı arkadaşlarınızı yenebilirsiniz ve bazen onlar sizi yenebilir, inandım ve kazandım.”

En Iyi 10 Sporcu Prestijli 2024 Dünya Kupası’na Katılmaya Hak Kazanıyor
İlk dört sporcu dışında Emil Hansson, Szymon Groenwald, Koen Martens, Martin Kalina, Avusturya’dan Armin Kugler ve Fransa’dan Pierre Puybaret de 2024 STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Kupası’nda yarışma hakkı kazandılar.

2023 Avrupa Kupası için tam sonuçlar ve nihai puan durumu STIHL TIMBERSPORTS® veritabanında bulunabilir.