2023 TIMBERSPORTS® Sezon Programı

2023 TIMBERSPORTS® SEZON PROGRAMI AÇIKLANDI

STIHL TIMBERSPORTS®, 2023’ün ulusal ve uluslararası tüm etkinliklerin tam programını açıkladı.

Uluslararası sezon, 9 Haziran hafta sonu itibariyle başlayacaktır.

Dünya çapındaki en iyi kütük kesme sporcularına bir numaralı atlet olma fırsatı sunacak olan World Trophy formatı ile başlayacak. Çaylak Dünya Şampiyonası ve geçen sezon ilk kez düzenlenen Uluslararası Kadınlar Kupası aynı hafta sonunda gerçekleştirilecek ve bu üç etkinlik, Rotterdam Limanı’ndaki dikkat çekici Onderzeebootloods tarihi denizaltı tersanesinde gerçekleştirilecek.

Avrupa Kupası ve Avrupa Uluslar Kupası’nın geri dönüyor.

Haziran ayındaki Dünya Kupası’ndan hemen sonra, Avrupa Kupası Temmuz’un son hafta sonunda Polonya’nın Poznan şehrinde geri dönecek ve kıtanın önde gelen atletleri kupa formatında, 2024 Dünya Kupası için elemelerin ardından karşı karşıya gelecekler.


Bu yaz, ekstrem sporlar müsabakaları ile dolu dolu geçecek; Avrupa Uluslar Kupası ise 3 Eylül Pazar günü Avusturya’nın Seefeld kentinde düzenlenecek.

Uluslararası sezon, Almanya’daki Dünya Şampiyonası ile sona erecek.

TIMBERSPORTS® sezonunun başlıca etkinlikleri olan Takım ve Bireysel Dünya Şampiyonası, 3-4 Kasım tarihlerinde, Almanya – Stuttgart ‘da gerçekleşecek. Stuttgart Porsche-Arena’da düzenlenecek heyecan dolu hafta sonu, 3 Kasım Cuma günü Takım Dünya Şampiyonası ile başlayacak ve ardından 4 Kasım Cumartesi günü Bireysel Dünya Şampiyonası’nda sporcular sahnede kıyasıya rekabet edecekler.


Ulusal sezonlar başladı
Ulusal sezonlar, Mart ayında gerçekleştirilen Avustralya Kupası ve Kadınlar Şampiyonası ile Yeni Zelanda Profesyonel, Çaylak ve Kadınlar Şampiyonaları Mart ayında gerçekleştirildi ve Ekim’e kadar dünya genelinde devam edecek.  Öne çıkan ulusal ve uluslararası yarışmalar STIHL TIMBERSPORTS® sosyal medya kanallarında paylaşılacak ve canlı olarak yayınlanacak, böylece dünya genelindeki STIHL TIMBERSPORTS® hayranları yüksek kaliteli ekstrem spor içeriğine düzenli olarak erişebilecekler. Güncel içerikleri takip etmek için @stihlinturkiye sosyal medya hesaplarından bizi takip edebilirsiniz.

Tüm yarışma programı https://data.stihl-timbersports.com adresinde mevcuttur.