2024 STIHL Timbersports® Dünya Kupası

Ciao Milano! 2024 STIHL Timbersports® Dünya Kupasıı’na İtalya’nın Gözde Şehri Milano Ev Sahipliği Yapacak.

Timbersports hayranlarının favorisi olan STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Kupası, dünyanın en iyi kütük kesme sporcuları 25 Mayıs Cumartesi günü İtalya’nın Milano şehrine geliyor.

2024 Dünya Kupası, moda ve defileleri ile ilgili tüm ününü en ekstrem sporun gücüne, gürültüsüne ve yoğunluğuna bırakırken, Milano’nun modern CityLife Semti’nde gökdelenlerin oluşturduğu çarpıcı bir fon önünde Allianz MiCo Kongre Merkezi’nde sahnelenecek.

Son derece zorlu TIMBERSPORTS® Dünya Kupası yarışmasından hemen önce, 2024 Çaylak Dünya Şampiyonası heyecanı sizleri bekliyor olacak!

Dünya Kupası, dünya genelinde en iyi 16 TIMBERSPORTS® sporcuyla gerçekleşecek ve bu sporcular birbirleriyle bir dizi eleme maçında karşı karşıya gelecekler. Her maçta, sporcular arka arkaya dört disiplinde çarpışacaklar.
-Stock Saw, Underhand Chop, Single Buck ve Standing Block Chop.

Her maçın en hızlı sporcusu bir sonraki tura ilerleyecek ve kalan son iki yarışmacı arasında bir büyük final düzenlenecek. Burada kazanan TIMBERSPORTS® Dünya Kupası Şampiyonu olarak ilan edilecek.

Dünyanın En İyi Timbersports Sporcuları Kıyasıya Rekabete Hazır

Geçen yılın Avrupa Kupası’ndan en iyi 10 Avrupalı sporcuya, Avustralya, Yeni Zelanda, Kanada ve ABD’den en iyi sporcuların katılımıyla, toplamda 16 elit kütük kesme sporcusunun son derece rekabetçi bir ortamda yarışması bekleniyor. Geçen yılki Avrupa Kupası’nda en yüksek sırayı alan İtalyan atlet Andrea Rossi’ye ev sahibi ülke kontenjanından katılım hakkı tanınacak.

2024 Çaylak Dünya Şampiyonası,  25 yaşın altındaki ülkelerinin en iyisi 12 sporcunun katılımıyla, beş disiplinde üç turluk bir yarışma olarak gerçekleştirilecek.

Dünya Kupası geçen yıl Hollanda’nın Rotterdam kentinde gerçekleşti ve Yeni Zelandalı Jack Jordan, Rotterdam Limanı’ndaki olağanüstü finalde Polonyalı Michał Dubicki’yi kıl payı farkla yenerek 2022 şampiyonluğunu korudu.

Yarışma Programı:

2024 Çaylak Dünya Şampiyonası: 25 Mayıs Cumartesi 14:30

2024 Dünya Kupası: 25 Mayıs Cumartesi 18:00

Yer: Allianz MiCo Kongre Merkezi, CityLife Semti, Milano, İtalya

Etkinliğin biletleri şu anda Erken Kayıt fiyatıyla aşağıdaki link üzerinden satın alabilirsiniz.
Stihl Timbersports World Trophy 2024 MILANO 25/05/2024 6:00 PM Tickets – TicketOne