2024 TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası

STIHL TIMBERSPORTS® DÜNYA ŞAMPİYONASI FRANSA’DA İLK KEZ DÜZENLENİRKEN TOULOUSE DÜNYANIN EN İYİ SPORCULARINI AĞIRLAYACAK

BİLETLER ŞİMDİ SATIŞTA

STIHL TIMBERSPORTS®, sezonun en önemli yarışmasının ilk kez Fransa’da yapılacağı 2024 TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası’nın tarihlerini açıklamaktan büyük heyecan duyuyor. 8 Kasım Cuma ve 9 Kasım Cumartesi 2024 tarihlerinde, dünyanın en seçkin kütük kesme sporcuları Toulouse’un ünlü Zénith Toulouse Metropole arenasında sahneye çıkacak.

TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası, 20’den fazla ülkeden 120 sporcunun iki gün süren adrenalin dolu mücadelesini gözler önüne serecek. Ev sahibi şehir Toulouse, sadık sporseverleri ve başarılı ragbi kulübü Stade Toulousain ile tanınıyor. TIMBERSPORTS® Serisinin en prestijli iki yarışması için muhteşem Zénith Toulouse Metropole arenasının coşkulu bir kalabalık tarafından doldurulması bekleniyor.

Bu arada etkinliğin biletlerinin şu anda satışta olduğunu ve   https://timbersports.seetickets.com adresinden satın alınabildiğini de iletelim.

Avustralyalıların hükümdarlığı sona erebilir mi?

2024 Takım Dünya Şampiyonası, 8 Kasım Cuma günü TIMBERSPORTS® aksiyonuyla dolu yoğun bir hafta sonunun açılışını yapacak. Milli takımlar, her ülkeden dört sporcunun, dört TIMBERSPORTS® disiplinini tamamlayacağı eleme formatında birbirleriyle başa baş mücadele edecek: Stock Saw, Single Buck, Underhand Chop ve Standing Block Chop

Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen 2023 Takım Dünya Şampiyonası’nda sekizinci dünya şampiyonluğunu elde eden Avustralya, altın madalyanın bir kez daha favorileri arasında yer alacak. 2023’ü podyumda bitiren ABD ve Kanada’nın yanı sıra Yeni Zelanda’nın öncülük ettiği zorlu bir rakip grubu da Avustralya’nın üstünlüğüne son vermeye çalışacak.

Sporun en iyi bireyleri zirvedeki yarışmada buluşuyor

Bireysel Dünya Şampiyonası 9 Kasım Cumartesi günü gerçekleşecek ve dünyanın en iyi 12 sporcusu, üç turlu eleme formatında altı TIMBERSPORTS® disiplininin tamamında yerlerini alacak.

Her disiplinde yarışmacılar, elemeleri geçmeleri için geçen süreye bağlı olarak puan toplayacak ve her turun sonunda en düşük sıradaki sporcular elenecek. Üç turun ardından en çok puan alan sporcu 2024 Bireysel Dünya Şampiyonu ilan edilecek.

2024 Sezonu boyunca, Avrupa’nın en iyi sekiz ulusal şampiyonuna karşı Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Yeni Zelanda’nın ulusal şampiyonları yarışacak. Ev sahibi ülkeyi temsil eden Fransa Ulusal Profesyonel Şampiyonu ise ön elemelere tabi olmadan yarışmada yerini alacak.

Chooperoo’dan Jamie Head, büyüleyici bir rekabet gecesinde şampiyonluk kupasını korumak ve yakaladığı 2023 tacını savunmak için zorlu bir mücadele verecek.

Bu adrenalin dolu ekstrem sporu bizimle birlikte yaşamanız için tüm STIHL TIMBERSPORTS® Severleri arenaya bekliyoruz.

 

STIHL TIMBERSPORTS® Dünya Şampiyonası 2024

Zénith Toulouse Metropole arenası, Toulouse, 8 ve 9 Kasım 2024

Biletler https://timbersports.seetickets.com adresinde mevcuttur.