8. Kastamonu Ahşap Fuarı STIHL TIMBERSPORTS Gösterisi

STIHL TIMBERSPORTS Takımı, Dünya Şampiyonası öncesinde son denemesini gerçekleştirdi
Fuar açılış konuşmaları sonrasında sahne alan STIHL TIMBERSPORTS takımı muhteşem bir gösteriye imza attı. Geçen sene Mayıs ayındaki fuarda da benzer bir gösteri yapan Türk Aslanları, 400’ün üzerinde izleyicinin büyük ilgisini karşılıksız bırakmadı. Önce her disiplin tek tek anlatılarak yarışma kuralları izleyicilere paylaşıldı, ardından sporcular anlatılan disiplinlerde ter döktü. Büyük bir merakla gösteriyi takip eden katılımcılar da programa dahil olma fırsatını kaçırmadı. Single Buck disiplininde iki, Stock Saw’da ise dört izleyici sahneye çıkarak disiplinleri deneme imkânı buldu. Stock Saw disiplininde güvenlik sebebiyle STIHL MS661 yerine kullanılan STIHL MSA 200 C-BQ Akülü Testere yüksek performansı ile kullananları en çok şaşırtan ürün oldu. Gösterinin sonunda Dünya Şampiyonası öncesi son denemesini gerçekleştiren Türk Takımı, yarışmayı 1.03 saniyede bitirerek kendi rekorunu geliştirmeyi başardı.

STIHL Akülü Testereler ile ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

STIHL TIMBERSPORTS hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayınız.

Kastamonu Akulu Kesim İzleyiciler hem Stock Saw disiplinini hem de STIHL MSA 200 C-BQ Akülü Testereyi deneme fırsatı buldu.

Fuardan Notlar – (KASTAMONU – İHA)

Kastamonu Valiliği, Kastamonu Belediyesi ve Kastamonu Ağaç İşleri İmal ve Satıcılar Odası tarafından düzenlenen ayrıca Türkiye’de ilk ahşap fuarı olma özelliği taşıyan 8. Kastamonu Ahşap Fuarı, Kastamonu’da düzenlenen törenle açıldı. 2011’de yapılmaya başlanan fuarın 8’incisi yoğun ve coşkulu bir katılım ile başladı. “Ahşaba Hayat Verenler Burada” temasıyla bu yıl kapılarını açan 8. Kastamonu Ahşap Fuarı, Kuzeykent Fuar Alanında gerçekleştirilen törende kapılarını açtı.

Açılışta konuşan Vali Yaşar Karadeniz: “Kastamonu coğrafya olarak yüzölçümünün üçte ikisi ormanlarla kaplı. Orman varlığı açısından gerçekten Türkiye’nin başkenti. Başkentliği sadece ormanla sınırlı değil. Bu yıl Kastamonu aynı zamanda Türkistan kentinde Aralık ayında yapılan toplantıda Türk Dünyası Kültür Başkenti ilan edildi ve dolayısıyla bu yıl ki fuarımız daha canlı, farklı bir katılım ile kutlanıyor. Özellikle son yıllarda insanların yapay ürünlerden, doğal ürünlere doğru bir kaçış sürecinin başlaması da bu sektörün canlanması açısından önemli bir fırsat. Yine ilimizde son yıllarda hareketlenen turizm faaliyetleri de bu sektörün üretmiş olduğu özellikle hediyelik eşyaya olan talebi artırdı. Tüm bunlar yan yana geldiğinde 8’incisini düzenlediğimiz Ahşap Fuarı bu yıl daha farklı, daha canlı bir şekilde düzenleniyor” dedi.

Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü: “Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de artık plastikten bir kaçış vardır. Bu kaçışın sonu ya çeliğe ya cama ya da ahşaba gidecektir. Bu demektir ki ahşabın değeri, ormanın değeri bundan sonra çok daha ilerlere taşınacak daha yukarılara çıkacaktır. Bizim de bundan hareketle projemizi, programlarımızı buna göre yapmamız, Kastamonu’da değerli yatırımcıların, girişimcilerin katkılarıyla bunu çok daha ileriye götürmemiz lazım. Şu anda yaptıklarımız Kastamonu için yeterli değil. Ahşabın fuarını Türkiye’de ilk önce yapıyoruz ama en kısa zamanda Kastamonu’da mobilya fuarını da harekete geçirmemiz lazım. Bunun için de mobilya sektöründe önemli bir ilerleme kaydetmemiz gerekiyor. İnşallah önümüzdeki günlerde, yıllarda bunu da faaliyete geçireceğiz. Kastamonu sadece bugünkü manada ahşapla değil mobilyayla da gündeme gelen ve anılan bir kent olacaktır” diye konuştu.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş: “Gittikçe güçlenen bir nitelikte Ahşap Fuarımızı yapıyoruz. Fuarımız bu sene 5 gün sürecek. Her günü dolu dolu faaliyetlerle geçecek. Bu faaliyetlerde hepinizi görmek istediğimizi ifade ediyorum. Tabii ki her şey böyle anlatmakla, tanıtmakla oluyor. Biz de bu sene güzel bir şekilde bunu anlattığımıza, tanıttığımıza inanıyorum. Sayın valimiz bu işe gerçekten gönül verdi. Özellikle Başbakanlık Tanıtma Fonu’ndan belli bir bütçe alarak her yerde Ahşap Fuarımızı duyurduğumuza ve tanıttığımıza inanıyoruz. Bunun da bir sonucu olmalı. İnşallah sonucunu da hep beraber, önümüzdeki günlerde almayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ahşap Hediyelik Eşya Yarışması’nda dereceye girenlere Vali Yaşar Karadeniz tarafından ödülleri verildi. Ardından STIHL TIMBERSPORTS tarafından gösteriler sergilendi. Programın devamında Maket Ev Yarışması düzenlendi. Yarışmanın ardından protokol tarafından fuarın açılış kurdelesi kesildi.

Fotoğraf Galerisi:

Takim Photo KastamonuSTIHL TIMBERSPORTS TÜRK TAKIMI: Alparslan Balaban, Murat Baş, Murat Demir, Özgür Atala, Seral Çevik 

Standing Block ChopStanding Block Chop’ta Özgür Atala ter döküyor

Fuar izleyicilerKastamonu Ahşap Fuarına büyük ilgi vardı