Ağaç Bakım Uzmanı Mark Chisholm İş Başında – (Video)

Video: 3 dakikada 3 saatlik iş 

STIHL Inc. Sözcüsü ve sertifikalı ağaç bakım uzmanı Mark Chisholm, dünyaca ünlü Princeton Üniversitesi’ndeki bir ağaç bakım işini birkaç GoPro Kamera ile kaydetmeye karar vermiş. Bu muhteşem ağaç bakım videosunu izlemek için buraya tıklayınız. Video sonunda STIHL in TR Youtube sayfamızı takibe almayı unutmayın!

Bu proje alanı önceden iki büyük apartman binası olan bir öğrenci kompleksi iken daha modern bir hale getirmek için çalışmalar başlatılmış. Tasarım sürecinde bölgedeki her ağacın detaylı durum değerlendirmesi yapılmış ve birçok tasarım kararı özellikle ağaçlar dikkate alınarak verilmiş. Tasarım ekibini yönlendirecek en önemli hedeflerden birisi bölgedeki ağaç sayısını en üst düzeyde tutmak olarak belirlenmiş. Tasarım ekibindeki “Proje Ağaç Bakım Uzmanı” doğrudan tasarım sürecine dahil edilerek proje için ayrıntılı ağaç koruma planları geliştirilmiş. Kesilen ve kaldırılan ağaçlar ise Sandy Kasırgasında ciddi zarar gören ağaçlardan oluşmuş. Bölgedeki bütün ağaçlar kasırga sonrasında Mark Chisolm tarafından incelenmiş ve taşınma veya budama üzerine tavsiyeleri alınmış. Bu tavsiyeler ilçe tarafından görüşülüp onaylandıktan sonra Mark ve ekibi işe koyulmuş…

Mark hakkında
Akrobat, uzman ip tırmanıcısı, ağaç fizyoloğu… Mark Chisholm New Jersey’de “Aspen Tree Expert Company” adında aile işini yürüten üçüncü nesil bir ağaç bakım uzmanı. Ağaç bakımı konusundaki uzmanlığı onu bu dünyanın çok aranan bir danışmanı ve endüstri sözcüsü yapmanın yanı sıra, kendisine uluslararası ağaç bakım birliklerine verdiği danışmanlıklar ile sürekli dünyayı dolaşma ve yeni yerler keşfetme imkanı sağlamış.