Akü kullanma ve saklama ipuçları

Uzun akü ömrü için aküyü doğru kullanmak ve saklamak en önemli faktörlerden biridir:

  • Aküyü nem, sıcaklık, ateş ve güneş ışığından korumaya özen gösterin.
  • Aküyü sadece -10 °C ile 50 °C arasındaki sıcaklıklarda kullanın.
  • Aküyü çocukların izinsiz kullanımına mahal vermeyecek şekilde saklayın.
  • Motorların yanlışlıkla çalışmasını önlemek amacıyla, kullanım sonrasında aküyü makinadan çıkartın.
  • Akünüzü sadece STIHL Şarj Aleti ile şarj edin ve kullanım sonrasında şarj aletinin fişini çıkartın.
  • Akünüzü kapalı ve kuru bir ortamda saklayın. Oda sıcaklığının 10 °C ile 20 °C arasında olması uzun akü ömrü için idealdir.
  • Eğer akünüzü uzun süre kullanmamak üzere kaldıracaksanız, yaklaşık %30 şarj olmuş şekilde saklayınız. İlk kullanım öncesinde aküyü şarj ediniz.
  • Eğer iki akünüz var ise bir tanesini saklamak yerine iki aküyü değişimli kullanmaya özen gösteriniz.

   

  STIHL Aküyü doğru şarj etmek

  STIHL Aküler %80 şarj seviyesinde normal kullanım için optimal seviyesine ulaşır. AL 500 Hızlı Şarj Aleti ile AK20, AP200 ve AP300 Aküleri 25 dakikada, AK30 Akü ise 35 dakikada bu doluluk seviyesine ulaşırlar. Bu seviye sonrasında akü ömrünü koruma amacı ile şarj aleti düşük bir akımla aküyü doldurmaya devam eder. %100 seviyesine geldiği zaman kendi kendine kapanır.

  Şarj aletini 5°C ile 40°C arasında kullanmaya özen gösteriniz. Eğer şarj aletiniz çok ısınmış ise, şarj etme işlemi makine soğuyana kadar başlamaz. AL 300 ve AL 500 Şarj Aletleri entegre soğutma sistemleri sayesinde bu süreci mümkün olduğunca hızlandırır.

  stihl-new-cordless-range-wisely

İlgili Yazılar

Haberler

Ocak Yapım ve Kullanım Rehberi

Ocaklar ülke genelinde arka bahçelerde giderek yaygınlaşmaktadır – nedenini görmek oldukça kolay. Arkadaşların toplanması ve açık havada ailenizle birlikte eğlenmek için harika bir yoldur. İyi bir kamp ateşini kim sevmez…
Haberler

Budama Zamanını Kaçırmayın!

Budama vazgeçilmez bir bahçe becerisidir. Uzun ve soğuk bir kıştan sonra çimenler çalılar ve ağaçlar tekrar sürgün vermek ve gelişmek için doğru bir zamanlama ve yöntem ile bakıma ihtiyaç duyarlar.…