Akülü Biçme Makinesine Geçmek İçin En Önemli 5 Neden

Çim biçme makinesini ister işte her gün kullanın, ister hafta sonları çimlerinizin gür görünmesini sağlamak için kullanın, size uygun bir STIHL Akülü Biçme Makinesi modeli mutlaka vardır. Kendinden tahrikli seçeneklerden otomatik çim biçme çözümlerine kadar çok çeşitli akülü çim biçme makinelerimiz, kullanıcıların tek bir şarj edilebilir pil kullanarak daha fazlasını başarmasına olanak tanır.

Peki neden benzinli bir alternatif yerine akülü çim biçme makinesini seçesiniz ki? Öğrenmek için okumaya devam edin.

  1. ETKİLEYİCİ BİR ŞEKİLDE SESSİZDİR.

Akülü çim biçme makinesinin ürettiği düşük gürültü, yalnızca daha rahatlatıcı ve keyifli bir çim biçme deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda komşularınızı rahatsız etmeden, bebeği uyandırmadan veya profesyonelseniz günün herhangi bir saatinde toplu alanlarda çevredekileri rahatsız etmeden çim biçebileceğiniz anlamına da gelir. Ayrıca STIHL’in akülü çim biçme makinelerinden herhangi birini çalıştırırken kulaklık takmanıza gerek yoktur; makineler çok sessizdir.

  1. ÇEVRE İÇİN DAHA İYİDİR.

Neredeyse sıfır emisyon üreten akülü ürünler, benzinli çim biçme makinelerinin dumanları ve emisyonları ile ilgili sorunları  ortadan kaldırır ve bu da onları çevresel açıdan ciddi bir seçim haline getirir. Ve serideki tüm ürünler gibi, STIHL akülü çim biçme makineleri de Alman mühendisliğidir ki bu da onların uzun yıllar dayanacak şekilde tasarlanıp üretildiği anlamına gelir. Böylece onları birkaç yılda bir değiştirmek zorunda kalmazsınız.

  1. SIKINTISIZDIR.

Benzinli çim biçme makinelerinin aksine, akülü çim biçme makinelerinde yakıtı karıştırmak ve ortalığı kirletmek geçmişte kaldı. Akünüzü yuvasına yerleştirin, düğmeye basın ve çalışmaya hazırsınız. Artık kabloyu çekmek, jikleyi ayarlamak ve çim biçme makinenizi çalıştırmaya çalışmakla harcadığınız sinir bozucu zamanlara son!

  1. BİÇMEYE DEVAM, DEVAM,DEVAM…

Daha fazla biçme ve daha az durma için yedek akülerle çok uzun süreler çalışabilirsiniz. Hatta serideki bazı modellerde iki akü yuvası bulunur. Dolayısıyla, daha büyük bir bloktaysanız veya gün boyunca yapacak çok sayıda işi olan bir profesyonelseniz endişelenmenize gerek yok. İlki bittiğinde aküyü değiştirin ve çim biçmeye devam edin. Bu kadar kolay.

  1. FAYDALI ÖZELLİKLERLE DOLDURULMUŞTUR.

STIHL akülü çim biçme makineleri, kullanıcıların Türkiye’nin en güvenilir bahçe makinesi markasından beklediği gelişmiş özelliklere sahiptir. Örneğin, kapağın altında bir güvenlik anahtarı göreceksiniz; çocukların çim biçme makinesini başlatmaya çalışmalarından endişeleniyorsanız harika bir güvenlik özelliği. Örneğin akü ömrünü korumak için kesme performansını optimize eden ECO modu seçeneği. Bıçak, daha kısa veya daha az yoğun çimlerde daha az direnç algıladığında, akü tüketimini azaltmak ve çim biçeceğiniz alanı en üst düzeye çıkarmak için bıçak hızını düşürür.

Faydaları bununla bitmiyor.

TEK AKÜ, BİRDEN ÇOK ALET.

Çim biçme makinenize güç veren aynı akünün, çim biçme makineleri, çit budama makineleri, üfleme makineleri; motorlu testereleri bile çalıştırdığını biliyor muydunuz ?

AK AKÜLÜ BİÇME MAKİNESİ

AK akü sistemimiz ev kullanıcıları arasında inanılmaz derecede popüler olup küçük, orta ve büyük ölçekli bahçeler için tasarlanmıştır.

 

RMA 235

Seriye en son eklenenlerden biri, AK 30 akü ile tek şarjla 300 m2’ye kadar alanı biçebilen kompakt bir güç merkezi olan RMA 235’tir; bu da onu küçük ve orta ölçekli siteler için mükemmel kılar. İnanılmaz derecede hafiftir ve 33cm kesme genişliğine ve 30 Litre arkadan açılan,polimer malzemeden çim sepetine sahiptir. Ayrıca, bir kolla kolayca ayarlanabilen, 25-60 mm arasında değişen beş çim biçme yükseklik ayarı vardır.

RMA 443 C

Makinelerinizden yüksek beklentileriniz varsa, yeni STIHL RMA 443.0 C tam size göre. Güçlü AP Sistemi ile donatılmış çim biçme makinesi orta büyüklükteki bahçeler için uygundur. Enerji tasarruflu eko modu, biçme, toplama ve malçlama sırasında makinenin çalışma süresi üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir (isteğe bağlı olarak sonradan eklenebilir.). Akışı optimize edilmiş bıçak, kesim sırasında minimum hava direnci ürettiği için çok az enerji tüketir.Merkezi kesim yüksekliği ayarı sayesinde kullanım sırasında birkaç aşamada kolayca istenilen seviyeye ayarlanabilir. Yeterli çim kırpığı toplandıktan sonra, pratik mono-konforlu gidon katlanabilir ve çim toplama sepetinin sadece birkaç adımda hemen boşaltmaya hazır olmasını sağlar.

RMA 448 TC

‘Tam profesyonel akülü çim biçme makine modeli. Eco konumu istendiğinde aktif edilebilir. Mono gidon kolu ile çim sepetini boşaltmak ve makineyi kullanmak çok kolay.6 kademe merkezi çim kesim yükseklik ayarı, dayanıklı polimer gövde,çift rulmanlı tekerlekler, motor hasarını engelleyen özel tasarım bıçak ve daha fazlası bu modelled. 1 ileri vites ile hızlı çim biçme imkanını da göz ardı etmemek gerekir.