Autostore Yedek Parça Deposuna Bakış

STIHL Tirol, bir süredir üretimin tedariği için gerekli küçük parçaların depolanmasında yenilikçi, son teknoloji bir sistem kullanıyor. Otomatik AutoStore depolama ve geri alma sistemi yaklaşık 1.500 m² bir alanını kaplıyor. Depolama rafları, maksimum 60 x 40 cm boyutuna kadar olan kutuları barındırıyor. Bu kutular 5,4 m yüksekliğe kadar alüminyum şaftlarda üst üste istiflenerek küçük robotlar tarafından yönetiliyor.

 

Bu endüstriyel robotlar, yolları kendileri hesaplıyor. 11 km/saat hızla çalışan robotlara görev atamak için radyo bağlantısı kullanılıyor. Robotlar kutuları yeniden istifleyerek siparişe bağlı olarak dağıtım noktalarını besliyor. Gerekli küçük parçalar buradan üretime taşınıyor.

 

Sistem yalnızca depolamada verimliliği ve üretkenliği artırmaya yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülebilirlik ve çevre dostu olma gibi hususları da dikkate alıyor. Robotlar son derece düşük güç tüketimine sahip ve kutular her indirildiğinde enerji geri besleniyor.

AutoStore deposu artık 67.240 kutuyu depolayabiliyor ve bu depoda 26 robot kullanılıyor. Bu depolama alanının yeni drone görüntüleri, STIHL Tirol AutoStore deposundaki çalışmalara genellikle robotlara ayrılmış bir perspektiften yeni ve heyecan verici bir bakış açısı sunuyor.

Bu güzel ve özel görüntüleri sizlerle paylaşmak istedik.