Avrupa’nın en iyi sporcuları Timbersports® ile geri döndü

STIHL TIMBERSPORTS®, ilk kez 31 Temmuz Cumartesi günü Münih’te gerçekleşmesi planlanan Avrupa Kupası’nın merakla beklenen dönüşü için hazırlıkların devam ettiğini duyurmaktan heyecan duyuyor. Etkinlik, iki yıllık bir aradan sonra çok sevilen “Trophy” formatının uluslararası yarışlarla geri dönüşünü müjdeliyor. Çaylak Avrupa Şampiyonası da aynı gün yapılacak.

İki Avrupa yarışması, kıtanın en iyi odun kıran sporcularını ilk kez Motorworld Münih’te kapalı kapılar ardında savaşmak için bir araya getirecek. Yarışma, ilk olarak 18 sporcunun dört heyecan verici TIMBERSPORTS® disiplininde zamana karşı yarışlarını içeriyor ve sonrasında en iyi 16 sporcu kafa kafaya nakavt formatında yarışmaya devam edecekler. 2021 Avrupa Kupası’nın favorileri arasında 2019 şampiyonu Polonyalı Michal Dubicki ve Çekli Martin Komárek olacak. Alman Robert Ebner ve Avusturyalı Armin Kugler de şampiyonluk için uğraşırken, Fransız Pierre Puybaret ve Belçikalı Koen Martens de peşlerinden koşarak Avrupa zaferi için çabalayacak. İsveçli Calle Svadling, 2019 yarışlarında bronz madalya kazandı ve bu yarışlardan da başarı ile ayrılmayı umut ediyor.

Avrupa’nın en iyi çaylakları da baltaya geri döndü

Geçen yıl sadece sınırlı sayıda yapılan çaylak müsabakaları, bu yıl açık alanda yapılacak. İsveç’ten Emil Hansson’un profesyonelliğe geçtiği düşünülürse, İsviçre’den Oliver Reinhard ve Fransa’dan Loic Voinson, 2020 Avrupa Çaylak sıralamasında ilk iki sırayı işgal ettikleri için favoriler olarak başlayacaklar.

Her iki yarışma da, uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle bu yıl yapılamayan Dünya Kupası ve Çaylak Dünya Şampiyonası’nın yerini alıyor.

Yarışmalar STIHLinTURKIYE Facebook ve YouTube kanallarında canlı olarak yayınlanacak. Bizi takip etmeye devam ediniz.