Avrupa’nın Profesyonel ve Çaylak Sporcuların Mücadelesi

STIHL TIMBERSPORTS®, 7 Ağustos Cumartesi günü Almanya Münih’te, Avrupa’nın en iyi profesyonel ve çaylak  sporcularından bazılarını bir araya getirecek olan Avrupa Uluslar Kupası’nı duyurmaktan heyecan duyuyor.

Motorworld Münih’te kapalı kapılar ardında gerçekleştirilecek olan yarışma, gün boyunca bir bireysel profesyonel yarışma ve bir çaylaklar yarışmasından oluşacak. Etkinlik, 2020 yarışları ile aynı formatta olacak ve bir hafta önce aynı mekanda gerçekleşen Avrupa Kupası’nın hemen ardından yapılacak.

Avrupa Uluslar Kupası’nın bir gününde iki yarışma
Fransa, Polonya, Avusturya, İsviçre, Almanya ve İtalya’dan her biri iki profesyonel ve iki çaylak; Belçika, Hollanda, İsveç ve Norveç’ten her biri bir profesyonel ve bir çaylak gönderen  toplam 10 ülke Avrupa Uluslar Kupası’nda yarışacak.
Yarışmada ilk olarak her ülkeden çaylaklar dört disiplinde (Stock Saw, Standing Block Chop, Single Buck ve Underhand Chop) yarışacak.

Avrupa Uluslar Kupası daha sonra, yarışmadan önce kendi ülkelerinde düzenlenen elemelerden çıkan en iyilerle devam edecek. Sporcular üç raunttan oluşan altı disiplini içeren profesyonel raunt formatında bireysel olarak mücadele edecekler. Bu altı disipline çaylak yarışmasında yer alan dört disiplinin yanı sıra Springboard ve Hot Saw da var.

Avrupa Uluslar Kupası şampiyonunu belirlemek için bireysel puanlama
Her iki yarışma boyunca, her bir sporcu kendi ülkesi için puan toplayacak ve nihai uluslar sıralamasına eklenecektir. İki sporcu gönderen ülkeler, daha sonra adil rekabeti sağlamak için puanlarını ikiye bölecektir.
Yarışmanın sonunda en çok puanı alan ülke resmi olarak Avrupa Uluslar Kupası şampiyonu olacak.

Yarışmalar STIHLinTURKIYE Facebook ve YouTube kanallarında canlı olarak yayınlanacak.