Çit Budama Makinesi Düzgün Kesim İpuçları

Çit budama makineniz her zamanki gibi doğru kesim yapmıyor mu? İnce dallar bıçaklara mı takılıyor? Kollar dengeli bir şekilde kesilmiyor mu? Çit budama makinesindeki bıçakların düzgün kesim yapmamasının birçok farklı nedeni olabilir. Burada, size bu durumun nedenini nasıl tespit edip ortadan kaldıracağınızı göstereceğiz.

Çit budama makinenizin düzgün kesim yapmaması durumunda, kol üzerindeki kesim ve makas üzerindeki bıçakları daha yakından kontrol etmeniz gerekir.

1. Dallar takılıyor

Kesim yaparken dallar bıçaklara takılıyor, bıçakların tıkanmasına neden oluyor ve  kesilmesini engelliyor ya da bıçağın hareketini tamamen durduruyorsa, bunun nedeni üst bıçak ve alt bıçağın birbirinden ayrılmış olmasıdır. Bu, bıçak ara parçalarının zaman içerisinde aşınması sonucu meydana gelir. Bu durumda SADAL Yetkili Servisiyle irtibat kurun ve ara parçaların değişimini sağlayın.

 

2. Dallar yıpranmış

Dallar üzerindeki kesim düzgün değilse ve dallar yıpranmışsa bu durum bıçakların körleştiğini ve yeniden bilenmesi gerektiğini gösterir. Bıçakları keskinleştirirken, doğru kesim açısını korumak çok önemlidir. Profesyoneller bile sadece bıçaklara bakarak mükemmel açıya ulaşamayabilir.
Kusursuz biçimde bilenmiş bir bıçak istiyorsanız, en iyi yol SADAL Yetkili Servisiyle  irtibat kurmaktır. Onlar kendi bileme makinelerini kullanarak bıçakları bileyebilirler. Bu da sizin için mükemmel sonucu verir. Bahçe işlerinizin kesintiye uğramasını istemiyorsanız, bıçakları kendiniz bilemeyi de deneyebilirsiniz.