Dekoratif Mumluk Nasıl Yapılır ?

Evinize sıcacık bir hava katmanın tam zamanı! STIHL GTA 26 Akülü Budama Testeresi ile budadığınız dalları, içinizi ısıtacak dekoratif  mumluğa dönüştürelim.

Kendi el emeğiniz ile oluşturacak olduğunuz mumluk, evinizin havasına sıcak bir dokunuş getireceği gibi manevi bir anlamda kazanmış olacaktır. Çevre dostu olan STIHL GTA 26 ile bir şeyleri dönüştürmenin tadını çıkartma zamanı geldi.

Dekoratif mumluk için kolları sıvamadan öncen gerekli malzemeleri hazırlayalım.

 

 

 

 

 

 

 

 

İhtiyacınız olan malzemeler ve araçlar;

 • Farklı çaplarda dallar ve çubuklar
 • 4 adet mum
 • Su bazlı yapıştırıcı
 • Beyaz boya ( beyaz duvar boyası, akrilik boya veya ahşap verniği ve imitasyon altın varak yaprak)
 • STIHL GTA 26 Akülü Budama Testeresi
 • Boya fırçası
 • Maket bıçağı
 • 120 lik zımpara kağıdı
 • Silikon tabancası
 • Kişisel koruyucu ekipman olarak; Gözlük ve Eldiven
 • Mukavva karton

 

 

 

 

 

 

Önemli Uyarı ! : Güvenliğiniz için GTA 26 akülü testereyi kullanırken her zaman koruyucu gözlük ve iş eldiveni takın.  Ayrıca aletin kullanım kılavuzundaki güvenlik talimatlarına uymaya dikkat ediniz.

1.Adım

Öncelikle, nasıl bir mumluk tasarımı yapmak istediğinize karar verin.Dalların boyutlarının farklılığı da mumluğunuza otantik bir hava katıcaktır. Dallarınız eğer uzunsa tezgah kelepçeleri ile dalları tezgahınıza sıkıca kelepçeleyin. Daha sonra GTA 26 akülü testere yardımıyla hayalinizdeki mumluk ve sahip olduğunuz mumların boyutuna göre dalları kesin. ( Dallar mumları kapatmamalı veya mumluğun boyunu geçmemelidir.Aksi takdirde dallar yanabilir.)

2.Adım

Kestiğiniz dallarda  testere zinciri nedeniyle çıkan kıymıkları ve dal kenarlarını zımpara kağıdı ile düzeltin.Ardından tüm dalları beyaz duvar boyası , akrilik boya veya ahşap boyası ile boyayın. Dilerseniz kullandığınız dalları farklı renklere boyayarak ruhunuzu yansıtabilirsiniz.Boyama işleminizin hemen ardından tüm dalların eşit şekilde kuruması için boyalı dalları başka bir dal üzerine yerleştirmeniz yeterli olur.

3.Adım

Beyaz renkle boyanan dallar kuruduktan sonra, altın folyo gibi görünen altın varak yaprak ile dallara rasgele fırça darbeleri ile doğal bir hava kazandırın. Altın rengi ile mumun sıcak uyumu muhteşem bir hava katıcaktır. Bu esnada ,mitasyon altın varak yaprağı pürüzsüz şekilde uygulamaya dikkat edin.

 

 

 

 

 

 

4.Adım

Kuruttuğunuz dalları silikon tabancası ile birleştirme zamanı geldi.İlk olarak 4 mumu mukavva karton üzerine yerleştirin.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Adım

Ardından dalları mumlarınızın çerçevesi olacak şekilde yapıştırın. Otantik bir hava katmak için dallar mumun etrafında rasgele şekilde durmalıdır.

 

 

 

 

 

STIHL GTA 26 ile budadığınız dallardan birbirinden farklı ve eğlenceli kendin yap projeleri yapabileceğinizi biliyor muydunuz ? Dekoratif mumluk yapımını keyifle tamamladığımıza göre bir sonraki kendin yap projesi ile kendi masa lambanızı nasıl yapacağınızı öğrenin ve siz de ormandan evinize büyülü bir dokunuş getirmek için Evde Masa Lambası Yapım Aşamaları yazımızı okuyabilirsiniz.