Dünyanın en hızlı kütük kesen adamları Tyrol’de

STIHL TIMBERSPORTS® Champions Trophy’de kütükler parampaça olacak

Korkaklara göre değil: Dünyanın en iyi STIHL TIMBERSPORTS® atletleri, baltalar ve testereler ile kütükleri bir dakikadan çok daha kısa sürede paramparça edecekler. Bu sene ki birebir mücadeleler, ilk Champions Trophy’nin de gerçekleşmiş olduğu tarihi St. Johann, Tyrol’de gerçekleşecek.

„Hands on the wood“-Eller kütüğe parolası ile 26 Mayıs günü 2016 sezonunun açılışı bu organizasyon ile başlamış olacak. Yarışmacıların mücadele gücünü görebileceğimiz ve hiç durmadan  birbiri ardına dört ayrı disiplininde yarışılacak şampiyona elemeler ile sonuçlanıyor. Yarışlarda bir kere elenen, oyun dışı kalacak!

Bu sene şampiyonluk yüzüğünü kim takacak?
Bu senenin favorilerinden biri tabiki 7 Dünya Şampiyonluğu bulunan ve bir STIHL TIMBERSPORTS® efsanesi olan Yeni Zelandalı Jason Wynyard. Bu yılın Avusturalya Şampiyonu olan Brayden Meyer tarafından saf dışı bırakılan ve geçen yılın şampiyonu olan Brad Delosa bu yarışmayı sadece kenardan izleyebilecek. Mücadeleye yeni bir soluk kazandıran Meyer bu sene ilk defa yarışacak. 20 yaşında olan Meyer, kütük kesmeye daha çocukken başladı ve 10 senedir çeşitli müsabakalara katılmakta. Diğer ilk Trophy’sini yaşıyacak olan yarışmacılar ise Kanada’dan Marcel Dupis ve Fransız yarışmacı Pierre Puybaret. Tabi ki Champions Trophy’nin tecrübeli atletleri olan Christophe Geissler (İsviçre), Martin Komarek (Çek Cumhuriyeti), Dirk Braun (Almanya) ve yerel kahraman Armin Kugler (Avusturya) ‘da bu mücadelede yerlerini alacaklar.

Tarihi olan kasaba
Tirol ve özellikle St. Johann son yıllarda çeşitli STIHL TIMBERSPORTS® mücadelelerine ev sahipliği yapmaktadır. Doğal güzellikleri ile bilinen Harschbichl, dünyanın en zorlu ve en büyük kütük kesme düelloları için güzel bir zemin olacak. 25 Mayıs günü aynı zamanda dünyanın en iyi 8 çaylak sporcusuda aynı sahnede birbirlerine karşı yarışacak.

Her iki yarışma için giriş ücretsiz olacak! – İlk gelen en güzel yeri kapar…