Ekipman Bakımı ve Muhafa Etme

Kış ayları boyunca mevsimsel depolama için birkaç ipucu

ekipman_bakim02STIHL motorlu testereleri, gelişmiş teknoloji ve sağlam yapıları sayesinde çok az bakım ve ilgi gerektirir. Mevsim boyunca, zincirin düzenli olarak kontrol edilmesi, daha iyi kesme performansı ve motorun korunması için zincirin kesici dişlerinin keskin tutulması yeterli olmaktadır.

Kış aylarında ekipmanlarınızın depolanması için birkaç ipucu aşağıda verilmiştir. Ekipmanlarınız, tekrar ihtiyaç duyulurlarsa, hemen kullanılmak üzere hazır olacaktır.

1. Ekipmanları kışa hazırlamak için ilk önce temizleyin. Hava filtresi, silindir kanatçıkları, buji ve demonte kesici takım kontrol edilip temizlenmelidir (ayrıca Kullanım Kılavuzuna bakınız). Metal parçaların sadece az miktar yağ ile yağlanması gerekir.

2. Yakıt deposu boşaltılmalıdır. Karbüratörü kuruyana kadar çalıştırın (Uyarı! Gaz tetiğine basmayın, motor durana kadar boşta çalıştırın!)

3. Kışlık depolama için, kuru ve mümkünse tozsuz ve don tehlikesi olmayan bir yer idealdir. Ekipmanları asarak alandan kazanabilirsiniz. Unutmayın: yakıt karışımı bozulur; arızaları önlemek için uzun süre depolanmamalıdır.