Güç Ürünleriniz İçin 10 Bakım Önerisi

STIHL makinenizi kış uykusundan uyandırmanın tam zamanıdır. Makinenizi depodan çıkartıp, işe koyulmadan önce onları baharın yoğun işlerine hazırladığınızdan emin olun.Aşağıda ki yapılacak işler listesi size bu konuda yardımcı olacaktır.
Not: Kapsamlı bir bakım ve tamir talimatı için ürünün kullanım kılavuzuna başvurun.
1- Bujinizi kontrol edin ve gerekli ise değiştirin.

2- Hava filtresini kontrol edin. Kir ve hasar tespiti yaparak temizlik yada değiştirilme ihtiyacı olup olmadığına bakın.

3- Makinenizde bozulan veya kırılan parça olup olmadığına bakın.Eğer bozulmuş yada hasar görmüş parça mevcut ise çalışmaya başlamadan önce mutlaka bu parçayı değiştirin.

4- Vidaları ve somunları kontrol edin. Gerekli ise sıkın.

5- Motorlu testerenizin zincirini düzenli olarak bileyin ve değiştirin

6- Motorlu tırpanınızın misinasının değişim isteyip istemediğini kontrol edin.

7- Sürtünmenin olduğu noktalarda yağlama yapın.

8- Elektirikli makinelerde kablonun hasar görüp görmediğini ve aşınmanın olup olmadığını kontrol edin.

9- Yakıt karışımı hazırlarken taze benzin (2 aydan fazla saklanmamış olmalıdır) ve yeni bir şişe 2-zamanlı STIHL Motor Yağı kullanın.

10- Bir sezon beklemiş olan güç aletinizi hemen işe sürmeyin. Kullanmadan önce bırakın bir kaç dakika ısınsın.

İlgili Yazılar

Haberler

STIHL Test Odası : İklim Odası

Tüm iklim bölgeleri için hazır STIHL ürünleri tüm dünyada kullanılmaktadır. STIHL, tüm dünyada da güvenilirliğin simgesi halindedir. Sibirya’daki sıcaklıklar donma noktasının altına düştüğünde, kullanıcı zincirli testeresinin çalışacağından emin olmalıdır. Aynı…
Haberler

Oluklar ve Bahçede Biriken Yaprakları Temizleme

Çiçek havuzları ve kenarlıklarda toplanan yaprakların oluşturduğu malç daha sonra faydalı amaçlarla kullanılsa da yollar ve kaldırımlarda biriktiğinde zeminin kayganlaşmasına neden olur ve kirlilik yaratır. Peki, sıkça kullandığınız alanlarda biriken…