Hafif ve Mükemmel Performans

Petrol-yağ karışımı ile çalışan, ödüllü, dört zamanlı STIHL 4-MIX motoru, 2 zamanlı ve 4 zamanlı motorun avantajlarını birleştirmiştir. Yüksek torku ile bizlere daha düşük emisyon, daha düşük ses ve daha az bakım gereksinimi sağlamaktadır.

Belirgin avantajları:

  • Düşük emisyon: Katı Avrupa Emisyon Standartlarına uygun, çok az kalıntı bırakarak yakılan yakıt.
  • Yağ servisi gerektirmez: 2-zamanlı motorlarda kullanılan, bilindik yakıt-yağ karışımı kullanır, bakım çok kolaydır.
  • Hafiflik: Kendine özel yakıt yağ karışımı kullanımı ile diğer dört zamanlı motorlar gibi; karter ve yağ tankı gibi gereksinimleri ortadan kaldırır.
  • Düşük ses: Yüksek güçte dahi daha az ses ile çalışır.
  • Kesme gücü ve yüksek tork: az bir güç ile bile çok çabuk hızlanma gerçekleşir.

Nasıl çalışır
4-MIX motor, diğer 4 zamanlılara benzemeyen şekilde, benzin-yağ karışımı (1:50) ile çalışır. Tamamen yeni bir özellik ise; benzin-yağ karışımı yağlamayı gerçekleştirmek için, silindir kafasında ki kanaldan geçerek motora ulaşır. Yukarıdaki video daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

Kolay çalıştırma
STIHL 4-MIX motor dekompresyon sistemi ile donatılmıştır. Bu da valf açılma zamanlarını uzun tutar ve marş ipini çekerkenki çabayı azaltır.

Kolay taşıma için hafiflik
Benzin yağ karışımı yakıt sistemi ile STIHL 4-MIX çok daha hafif. Yağ pompası, yağ tankı ve karter gibi normalde 4 zamanlı motorlarda bulunan parçalar, STIHL 4-MIX’de yoktur. Sürekli yağ seviyesi kontrolü, yağ değişimi ve yağ boşaltımı, artık geçmişte kaldı.