Hangi üfleme makinesi sizin için doğru tercih!

Sizin için en uygun STIHL üfleme makinesini seçmenize yardımcı olmak için buradayız. Üfleme makinesi almadan önce aşağıdaki dört faktörü okuyun. Ek olarak, bu sonbaharda çimlerinizi nasıl gübreleyip sulayacağınıza dair bazı değerli ipuçlarını da öğrenebilirsiniz.

ÜFLEME MAKİNESİ SEÇİMİ

Eviniz, bahçeniz veya çiftliğiniz için bir STIHL üfleme makinesi satın almadan önce şu önemli faktörleri göz önünde bulundurun:

  • Mülk boyutu
  • Üflenecek malzeme türü
  • Gürültü kısıtlamaları
  • Üfleme makinesi modellerine göre özel özellikler

KENTSEL ALANLAR

Yollar, kaldırımlar ve teraslar gibi nispeten küçük alanlardaki çim kırpıntılarını ve diğer hafif malzemeleri üflemek için STIHL BG 50 benzinli üfleme makinesini öneriyoruz.

BG 50 üfleme makinesinin çalıştırılması standart prosedürdür: Açma-kapama anahtarını “açık” konuma getirdikten sonra gaz tetiğini kilitleyin, jikleyi ayarlayın ve starter ipini çekerek üfleme makinesini çalıştırın. Çalıştırmayı neredeyse zahmetsiz hale getiren STIHL ErgoStart sistemi ile çalıştırma ipinin yumuşak bir şekilde çekilmesinin keyfini çıkarın. Krankşaft ve starter ipi arasında ekstra bir yay aşırı yükleri minimize eder ve bu yüklerin ipte hissedilmemesini sağlar.

KIRSAL ALANLAR

Daha fazla alanınız varsa ancak yine de daha hafif döküntüleri ve çim kırpıntılarını temizlemeniz gerekiyorsa, daha güçlü olan BG 86 profesyonel üfleme makinesini öneririz. Gelişmiş STIHL Anti-vibrasyon Sistemi ile daha az titreşim, daha konforlu kullanım sağlar. Ayrıca basitleştirilmiş bir başlatma sistemine sahiptir.

YÜKÜNÜZÜ HAFİFLEŞTİRİN

Üfleme makinenizi uzun süre kullanmayı planlıyorsanız, hafif bir tasarıma ve titreşim önleme teknolojisine sahip BR 350 sırt tipi üfleme makinesini düşünebilirsiniz. Çiftlik gibi büyük bir temizleme alanınız varsa veya ıslak yaprakları ve diğer ağır döküntüleri temizlemeniz gerekiyorsa, BR 350 sırt tipi üfleme makinesini öneririz.

SESSİZ ÇALIŞMAK

Bazı bölgelerde gürültü kısıtlamaları bulunduğundan, STIHL BGA 86 akülü üfleme makinesi sizin için doğru seçim olabilir. Bu sessiz ama güçlü üfleme makinesi, ekstra sessiz bir motora sahiptir ve bu da onu gürültüye duyarlı bazı alanlarda kullanım için ideal yapar. Sessiz çalışmanız gereken ortamlara akülü bir üfleme makinesi de düşünebilirsiniz.

Üfleme makinelerinin ürün özellikleri ve zemin temizleme ihtiyaçlarınıza en uygun olanı hakkında daha fazla bilgi için Yetkili Bayinize danışın.

 

 

SONBAHAR SULAMA PROGRAMI

Çimlerinize bakım yaparken, düşündüğünüzden daha az suya ihtiyaç duyduklarını unutmayın. İnsanlar çok sık sulama eğilimindedir. Çoğu çimlerin sadece 4 ila 8 günde bir sulanması gerekir. Sulama işleminin çim boyunca eşit ve derin bir şekilde uygulanması gerekir. Uygulama süresi sulama sisteminize bağlıdır, ancak mantar hastalıklarını teşvik ettiği için akşamları sulamaktan kaçının. Buharlaşmayı önlemek için çimlerinizi tercihen sabahın erken saatlerinde sulayın.

SONBAHAR GÜBRELEMESİ

Sonbahar, çimlerinizi gübrelemek için en iyi zamandır. Çiminizin nitrojen yoğunluğuna bağlı olarak, ne kadar gübreye ihtiyacınız olacağını hesaplamanız gerekecektir. Çok fazla gübre kullanmaktansa çok az gübre kullanmanın daha iyi olduğunu unutmayın. Soğuk mevsim ve sıcak mevsim otlarının farklı gübreleme programları vardır. Fakat genel bir kural olarak iki uygulama yapmak isteyeceksiniz: biri Eylül/Ekim’de ve diğeri Kasım’da. Uygulama hızı ile ilgili olarak üreticinin tavsiyelerine uyun ve gübrenizi eşit şekilde uyguladığınızdan emin olun. İkinci uygulama için farklı bir gübre formülü kullanın.

YAPRAK TEMİZLEME

Gerçek bir antrenman istiyorsanız, bir tırmık kullanabilirsiniz. Ancak ekstra temizleme gücü elde etmek istiyorsanız, bir yaprak üfleme makinesi veya parçalayıcılı vakumlama özelliklerine sahip üfleme ve emme makinesi kullanın. En yeni STIHL üfleme makinesi modelleri, araba yollarını, patikaları ve çimenleri temizlemenin yükünü hafifletir ve yaprakları temizlemeyi çok kolaylaştırır. Öncelikle yaprakları üfleme makinesi yardımı ile bir yığın haline getirin ve yığını STIHL parçalıyıcılı vakkumlama makinesi ile ya da elle toplayın. Çim biçme makinesi ile yaprakların üzerinden geçmek, onları çimlerinizden temizlemenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir. Çim biçme makineniz iyi bir emiş gücüne sahip olmalı ve çim toplama sepeti olan bir model olmalıdır.

STIHL Üfleme Makinaları  ile ilgili detaylı bilgi almak için online kataloğumuza https://www.sadal.com.tr/Catalog linkinden, web sitemize https://www.sadal.com.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

STIHL üfleme makinalarını incelemek için aşağıdaki linke tıklayınız : https://s-line.com.tr/sline-web/products/100005