Her zaman mükemmel çalıştırma

Çalıştırın ve işe koyulun. İster ilk defa çalıştırıyor olun, isterseniz çalışmış, ara vermiş ve tekrar çalıştırıyor olun, çalışma şartları ne olursa olsun, M-Tronik herzaman ateşleme zamanını ve yakıt dozajını kontrol ederek mükemmel bir çalışma sağlar. Hatta sıcaklık, rakım ve yakıt kalitesi gibi dış ortamları da dikkate alır. Sizin elinizdeki işe odaklanmanız için elinden gelen yardımı yapar.

Kontrol ünitesi mikroişlemci, elektronik sıcaklık tanıma ve ateşleme sistemine sahiptir. Mikroişlemci M-Tronik’in beynini temsil eder. Motorun durumu hakkında tüm bilgiler burada bulunur. Hassas yakıt oranı, çalışma durumu ve dış koşulların hesaba katılması her zaman yüksek motor performansından yararlanılacak demektir. Artık manuel karbüratör ayarlamaları konusunda endişelenmenize gerek olmayacağı için, size zaman ve enerji tasarrufu sağlar.


1 - ana kumanda kolu
Ana kumanda kolu
M – Tronik soğuk ya da sıcak başlangıcı ayırt edebildiği için, kombi ana kumanda kolunda başlangıç pozisyonu olması yeterlidir. Testerenizin durumu hakkında bilgi sahibi olmanıza bile gerek duymadan tam güç ile çalıştırabilirsiniz, motor soğukken bile. Motor durdurulduğunda, kontrol kolu otomatik olarak başlatma pozisyonuna geri gelir. Bu da demektir ki, motor bir kere ısındığında, istenildiği zaman tekrar çalıştırılabilir.

Kontrol ünitesi
Kontrol ünitesi, bir motor devri göstergesi ve sıcaklık tanıma ile bir mikroişlemciden oluşan M-Tronik’in kontrol merkezidir. Dış sıcaklık, rakım ve yakıt kalitesi dikkate alınarak ihtiyaç duyulan yakıtın ateşleme zamanlaması ve miktarını hesaplar. Sisteme bütünleşmiş bellek işlevi önceki ayarları hatırlar, böylece dış koşullar aynı olduğunda, tam motor performansı her başlattığınızda aynı performansla emrinizde olur.
3 - mikro salter
Mikro-şalter
Mikro şalter, bobinin konumunu kaydeder ve elektronik sıcaklık tanıma ile birlikte, muhteşem başlangıç sağlar.
4 - solenoid walf
Solenoid valf
Elektronik selenoid valfin, kontrol ünitesi tarafından hesaplanan yakıt miktarını motorun içine beslemesi milisaniye alır. Ayar vidaları kullanarak manuel karbüratör ayarlamaları artık geçmişte kaldı.
5 - volant
Volant
Volanta yerleşik iki kutuplu pabuç, kontrol ünitesine elektrik tedarik eder. Bu demektir ki, fan pervanesi soğutma işlevinin yanısıra, M-Tronik’e enerji geri dönüşümü sağlar.

STIHL FS 460 C-EM motorlu tırpanımızda bu sistemin var olduğunu biliyormuydunuz?