İklim Odası

Tüm iklim bölgeleri için hazır

STIHL ürünleri tüm dünyada kullanılmaktadır. STIHL, tüm dünyada da güvenilirliğin simgesi halindedir. Sibirya’daki sıcaklıklar donma noktasının altına düştüğünde, kullanıcı zincirli testeresinin çalışacağından emin olmalıdır. Aynı durum Afrika veya Güney Amerika gibi sıcak iklim bölgelerindeki kullanıcılar için de geçerlidir. Bu nedenle, aletlerimizin aşırı sıcaklıklar altında çalışmasını ve kullanımını özel test odamızda sınıyoruz.

Ürün optimizasyonunda soğuk ve sıcak
İklim odasını  -30° C’ye kadar soğutabilir veya 40° C’ye kadar ısıtabiliriz. Bu bize bazı önemli soruların yanıtlarını verir:

Bu sıcaklıklarda yakıt karışımı nasıl tepki verir? Yağ ideal akışkanlığa (kıvam) sahip mi? Yakıtınız fazla tortu bırakmadan yanabilir mi? Motor bileşenleri (kompresör gibi), çiğlenme noktası sıcaklığında nasıl performans gösterir? Tüm bu bulguları iklim odamızdan alıyor ve yeni ürünlerin geliştirilmesine entegre ediyoruz. Böylelikle var olan modellerin geliştirilmesinde süreklilik sağlıyoruz. En zorlu hava koşullarında bile size yardım eli uzatan motorlarımıza güvenebilirsiniz.