İlk Timbersports® Sanal Avrupa Şampiyonu ‘Michal Dubicki’

Polonyalı Michal Dubicki, aksiyon dolu altı kütük kesme ve testere disiplini boyunca muhteşem bir performansın ardından ilk STIHL TIMBERSPORTS® Sanal Avrupa Şampiyonu oldu.

İki kez Polonya ulusal şampiyonu olan Dubicki, 59 puanla Belçikalı Koen Martens’i kıl payı geçti. Martens 57 puan gibi etkileyici bir skorla bitirirken, Çek Cumhuriyeti’nden Martin Komárek 53 puanla ilk üçe girdi.

Kendini “Balta Makinesi” olarak adlandıran Dubicki, kütük kesme disiplinlerinde hakimiyet kurdu ve Underhand Chop (15:08 saniye) ve Standing Block Chop’u (15:98 saniye) birinci olarak bitirerek en yüksek olan 12 puanı aldı. Springboard disiplininde ilk üçe girmesi (54:93 saniye) ona 12 puan daha kazandırdı. Dubicki, ilk disiplinlerden olan Stock Saw (12:93 saniye)’dan aldığı zayıf 2 puana karşı, Single Buck (12:73 saniye) ve Hot Saw (8:46 saniye)’dan aldığı 12 ve 9 puan, toplam puanının yükselmesinde etkili oldu.

Martens sıkı bir rekabet gösterdi. Underhand Chop and Stock Saw disiplinlerinde hızlı bir başlangıç ​​yaptı. Ancak Hot Saw’da yakaladığı 6:12 saniyelik çarpıcı ivmeyi, diğer üç disiplinde koruyamayarak Dubicki’nin liderliğini bozamadı.

 

 

Üç kez Bireysel Dünya Şampiyonasında gümüş madalya sahibi Çek Komarek’in, sahada son turda toplam puanda lider olmasına rağmen, Hot Saw disiplinini tamamlayamaması, yaşanabilecek en kötü durumdu.

 

STIHL TIMBERSPORTS® Sanal Avrupa Şampiyonası’nın tüm sonuçlarını burada bulabilirsiniz.

STIHL TIMBERSPORTS® Sanal Avrupa Şampiyonu Michał Dubicki, “Şimdiye kadarki ilk Sanal Avrupa Şampiyonu olarak taçlandırılacağım için çok heyecanlıyım. Bu harika bir duygu. Çok mutluyum. Karantina ortamında bir rekabet oldu ama bunu düşünmemeye çalıştım. Her disiplinin başlangıcından önce bireysel olarak hazırlandım ve mümkün olan en iyi zamanı elde etmeye zihinsel olarak odaklandım. Tüm aileme, arkadaşlarıma, sporcu arkadaşlarıma ve hayranlarıma yeni yılda bol bol sağlık ve mutluluk diliyorum.” dedi.

 

Bu yılki Sanal Avrupa Şampiyonası, COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen Bireysel Dünya Şampiyonasının yerini aldı.