Kişisel Koruyucu Ekipman (KKE) Olmadan Asla

Kişisel Koruyucu Ekipman bir veya birden fazla sağlık ve güvenlik tehlikesine karşı korunmak için kişilerce giyilmek, takılmak veya taşınmak amacıyla tasarlanmış herhangi bir cihaz, alet veya malzemeyi ifade eder.

Kesim yaparken, çalıları biçerken, budama yaparken, beton keserken, yaprakları üflerken yani kısacası STIHL ürünleri ile çalışırken mutlaka kullandığınız ürüne uygun olarak kişisel koruyucu ekipman ve donanımı takmalı ve giymelisiniz.

Kişisel Koruyucu Ekipmanların Amacı Nedir?

İş sahasında ki, çalışma alanında ki mevcut ve potansiyel tehlikelerden operatörlerin/kullanıcıların korunması

Başlıca Tehlikeler Nelerdir?

  • Hareket eden nesneler,
  • Yüksek ve düşük sıcaklıklar,
  • Düşen nesneler,
  • Keskin, sivri kenarlı nesneler,
  • Zemin Koşulları,
  • Toz, duman, buhar, vb.

STIHL Farkı

Dünya markası olmak büyük bir ayrıcalıktır. Ancak STIHL bunu kullanıcıları makinelerini kullanırken onları korumak için büyük bir sorumluluk olarak görür. Farklı görevler için farklı koruyucu kıyafetler ürün gamında bulunmaktadır. Ceket, kesme korumalı pantolon, kesme korumalı tulum, ormancı çizmesi, kask seti, iş gözlüğü, kulaklık, kesme korumalı eldiven ve diğerleri.

Engtex®

Motorlu testere koruması olan kıyafetlerde (kesme koruması) çok katlı Engtex® malzemesi kullanılmaktadır. Engtex® motorlu testerenin zincir dişlisini tıkayarak zincirin dönmesini engeller, ciddi yaralanma riskini azaltır.

İlgili Yazılar

Haberler

STIHL’den Servis ve Bakım Hatırlatması

STIHL Güç Aletleri bakım kolaylığı göz önünde bulundurularak tasarlanmış ve üretilmişlerdir. Buna rağmen STIHL kullanıcılarının yaklaşık %60’ı makinalarına gerekli bakımı ve özeni göstermemektedirler. Unutmayın, eğer makinanız yeterli performansta çalışmıyorsa hatta…
Haberler

Güvenli Ağaç Kesim İpuçları

Uyarı: Sadece kâfi derecede ehilseniz veya bu işi öğrendiyseniz ağaç deviriniz, kütük kesiniz veya bununla ilgili herhangi bir çalışma (batırma tekniği, dalları budama vs.) yapınız. Motorlu testere ile tecrübeniz yoksa veya…