Ludwigsburg’tan tüm dünyaya: STIHL lojistik üssü

Motorlu testerelerden, çit düzeltme ve kesme makinelerine kadar çok sayıda alet tüm dünyada 160’dan fazla ülkeye yolculuklarına Ludwigsburg, Almanya’daki STIHL’in 7 numaralı fabrikasından başlamaktadır. Fabrika 7, STIHL grubunun Avrupa ve dünyadaki çok sayıda ülke için satış merkezidir. Aynı zamanda STIHL’in “küresel yedek parka deposudur”. Fabrika 7 aynı zamanda merkezi hizmetler sağlamaktadır. Yazımızda hızlıca lojistik merkezinin arka planında neler oluyor bir göz atıyor olacağız.

Fabrika 7, küçük ve büyük yedek parçaların boyutsal olarak eşleşerek ambajlandığı 15.000’den fazla parçanın muhafaza edildiği bir merkezdir.

Picking_of_STIHL_guide_bars
Vakumlu kaldırıcı kullanılarak STIHL palalarının kaldırılması

Pala ile dolu 60 kg ağırlığındaki kutular yalnız vakumlu kaldırıcı yardımıyla kaldırılabilir. Her yıl, 4.600 ton pala sadece iki çalışan aracılığıyla ambalajlanmaktadır.

storage_area_at_STIHL_Plant_7
STIHL Fabrika 7’de bitmiş ürün depolama alanı

Devasa bitmiş ürün depolama tesisinde işler yüksek kapasiteli forkliftler kullanılarak tamamlanmaktadır. Burada 10.000 civarında palet depolanmaktadır. Waiblingen’deki STIHL merkezinden ve satıi şirketlerinden gelen ürünler burada yüklemeye hazırlanır ve dağıtıma çıkar.

Packaging_of_STIHL_tools
STIHL aletlerinin ambalajlanması

Aletler büyük bir alanda her müşteriye özel olarak ambalajlanmaktadır ve aksesuarlar ve kullanım talimatlarıyla tamamlanmaktadır.

Ready_for_shipping
Sevkiyata hazır: tırlara yükleme

Tırlar nakliye departmanında yüklenir. Her yıl 140.000 paketlenmiş ünite 7.700 taşıyıcı ile kara, deniz ve hava yoluyla gönderilmektedir.

STIHL_planning_department
Depolama ve taşıma lojistik projeleri STIHL planlama departmanında yürütülür.

Planlama departmanı tüm STIHL Grubu için depolama ve taşıma lojistik projelerini yürütmektedir. Mevcut ve yeni satış şirketlerini desteklemektedir.