Motorlu Testerenizi İyi Saklamanın Yolları

Bazen STIHL Motorlu testereniz bile çalışmaya mola verebilir. Uzun süreliğine (örneğin 3 ay) saklanmak üzere kaldırılacak olan motorlu testereler önce temizlenmeli daha sonra kuru ve tozsuz bir ortamda saklanmalıdır. 

Benzin deposunu boşaltın
Benzin deposunu iyi havalandırılan bir yerde boşaltın ve temizleyin. Karbüratörü diyaframlarının yapışmasını engellemek amacıyla boşaltmayı ihmal etmeyin.

Testerenizi parçalarına ayırın
Pala ve zinciri çıkartın ve temizleyin. Daha sonra koruyucu yağ ile spreyleyin.

Testerenizi kuru bir yerde saklayın
Motorlu testereniz kuru bir ortamda saklanmalıdır. İyi havalandırılan ve olumsuz hava koşullarından korunan bir yer seçiniz. Açık havada depolamak tavsiye edilmez.

Testerenizi tozsuz bir yerde depolayın
Tozsuz ve temiz bir ortam testerenizi depolamak için çok uygundur.

Testerenizi güneşten koruyun
Makinanızın doğrudan gelen güneş ışınlarına maruz kalmadığına emin olun. Güneş ışınları makinanızda UV kırılganlığı yaratabilir.

Güvenli depolama
Motorlu testerenizi başkalarının (özellikle çocukların) ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Kilitlenebilir bir oda veya dolap ideal depolama yerleri olarak gösterilebilir.

İlgili Yazılar

Haberler

“S-line” Hızlı Sipariş Hattı

SADAL web sitesi aracılığıyla hizmet veren alışveriş portalımız S-line , müşterilerimize hızlı ve güvenilir hizmet vermek amacıyla oluşturulmuştur. Peki S-line üzerinde neler yapabilirsiniz? SADAL ürün yelpazesindeki her marka ürünün yanı…
Nasıl Yapılır

Artan Paletlerden Masa Yapımı

Evinizin bahçesi ya da hobi bahçeniz için rustik bir masanın palet kullanılarak nasıl yapılabileceğini gösteriyoruz. Ekteki fotoğraflardan da anlaşılacağı gibi, tedarik ettiğimiz palet ince bir malzemedendir. Kullanılacak olan palet tablasının…
Haberler

İzmir Satış Mağazamız Açıldı

Ülkemizde ve dünyada orman ve bahçe makinelerinin öncüsü STIHL olarak ürünlerimizi sunduğumuz 650’den fazla bayimizle siz değerli müşterilerimize ürün ve hizmet sunmaya devam ediyoruz. Ürünleri görüp test edebilmeniz ve daha iyi…