Motorlu Testereyi Kolay Çalıştırma

Çalışma alanınızın güvenli olduğunu kontrol ve teyit ettiniz. Şimdi testerenizle işe koyulabilirsiniz! Lütfen aşağıdaki adımların her birinde Kullanım Kitapçığında geçen talimatlar da dahil olmak üzere tüm güvenlik tedbirlerine uyun.

motorlu_testereyi_kolay_calistirma_01
Adım 1:
Motorlu testrenizi çalıştırmadan önce zincir freni ileri doğru itilerek aktif hale getirilmelidir.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_02
Adım 2:
Motorlu testerenizi çalıştırmadan önce mutlaka pala kılıfını çıkartın.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_03
Adım 3:
Motorlu testerenizde bir dekompresyon valfı bulunuyorsa, üzerine basın. Motorun ateşlenmesine ve motorlu testerenizin çalıştırılmasına yardımcı olur.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_04
Adım 4:
Motorlu testerenizde manuel yakıt pompası varsa, birkaç kez basın. Testereyi çalıştırmanıza yardımcı olur ve çalıştırmak için gerekli çekme sayısını azaltır.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_05
Adım 5:
Ana kumanda kolunu Jikle / Soğuk çalıştırma moduna ayarlayın. Önce gaz emniyet tetiği kilidine sonra gaz tetiğine basın. Ardından ana kontrol kolunu aşağı doğru sonuna kadar bastırın.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_06
Adım 6:
Motorlu testereyi çalıştırmak için düz bir yüzeye koyun. Motorlu testereyi çalıştırırken kendinizi gereksiz yere riske atmayı engellemek için kesme aletleri (pala,zincir) zemine temas etmemelidir.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_07
Adım 7:
Motorlu testereyi zeminde bırakın ve sol elinizi ön sap üzerine, sağ elinizi de çekme ipi sapı üzerine yerleştirin. Motorlu testereyi dengede tutmak için sağ ayak ucunuzla arka sapa n-basın.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_08
Adım 8:
Çekme ipini direnci hissedene kadar sağ elinizle yavaşça çekin. Daha sonra motor kısa bir süreliğine ateşlenene kadar çekme ipini birkaç kez sert bir biçimde çekin. İpin volant yuvasına sürtünmesine izin vermeden mümkün olduğunca dik tutarak yukarı yönde çekin.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_09
Adım 9:
Motor sadece kısa süreliğine ateşlenir ve hemen tekrar söner. Jikleyi açmak için ana Kontrol kolunu yukarı doğru bir tık (yarım gazla çalışma pozisyonu) kaydırın.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_10
Adım 10:
Çekme ipini motor yeniden ateşlenene kadar tekrar çekin.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_11
Adım 11:
Motor hızlanıp çalışana kadar, gaz tetiğine işaret parmağınızla kısa süreli dokunun. Ana kontrol kolu normal rölanti ayarına geri dönecektir.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_12
Adım 12:
Ardından gaz tetiğine dokunmamaya özen göstererek Motorlu testereyi yavaşça yukarı kaldırın.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_13
Adım 13:
Zincir frenini-ön el siperliği sol elinizle kendinize doğru çekerek serbest bırakın. Klik sesi duyduğunuz anda bu zincirin serbest kaldığı anlamına gelir.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_14
Adım 14:
Çalıştırmadan önce zincir yağını kontrol edin. Testereyi zemin üzerinde bir ağaç gövdesi veya bir kağıt parçası gibi açık renkli bir arka zemine doğrultudun ve motolu testreyi tam gaz çalıştırın.Açık renkli arka zeminde zincir yağı izi görünüyorsa, çalışmaya başlayabilirsiniz.
motorlu_testereyi_kolay_calistirma_15
Adım 15:
Testereniz kullanıma hazırdır. Güvenli çalışma uygulamaları için lütfen Kullanım Kılavuzu talimatlarına başvurunuz.