MS 462 C-M R Yeni Kurtarma Testeresi Türkiye Pazarında!

STIHL M-Tronic elektronik motor yönetim sistemi ile kuşatılmış yeni STIHL MS 462 C-M R Kurtarma Testeresi ateşleme zamanlamasını ve yakıt kontrolünü sürekli kendisi kontrol eder. Bu yeni teknoloji aynı zamanda çok daha yüksek performans, çabuk hızlanma ve ideal kullanım imkanı sunar:

 • Optimize edilmiş ateşleme sistemi ve elektronik olarak kontrol edilen karbüratör sayesinde anlık hızlanma sağlar. Motor çalıştıktan sonra 72 saniye içinde kalibre olur. (kesim yapmadan)
 • Geniş bir hız aralığında yüksek tork – Optimal yanma ve yüksek verimlilik
 • Radyal contalı HD2 hava filtresi – ince toz parçacıklarına karşı daha etkili koruma
 • Ematic S yağ pompası – sürekli kontrol edilen yağ akışı
 • Hafif – daha kompakt zincir dişlisi kapağı ve krank mili, ağırlığa göre optimize edilmiş volant.
 • Gelişmiş ergonomi – mahmuz kesilecek bölgeyi daha sağlam oturur, daha düz ve dar zincir dişlisi kapağı ile kesme görüşünüz önemli ölçüde artar.1

MS 462 R kullanarak yapılan bir kurtarma operasyonunda kesilebilecek materyaller:

 • Kurşun geçirmez cam
 • Buzlu pencere camı
 • Tel takviyeli cam
 • 8mm kalınlığında çelik sac
 • 5mm kalınlığında bakır levha
 • 5mm kalınlığında alüminyum sac
 • Çatı keçesi
 • Bitümlü keçe
 • Ahşap yapılar
 • İzolasyon malzemeleri
 • Çelik gövdeler
 • Alüminyum panjurlar
 • Hafif taş duvarlar

STIHL MS 462 C-M R’nin bazı diğer özellikleri:

Anti-Vibrasyon Sistemi

Hassas olarak oluşturulmuş tampon bölgeler motordan veya testere zincirinden kaynaklanan titreşimlerin operatörün ellerine ulaşmasını minimize eder. Böylece motorlu testereyi uzun süreler yorulmadan kullanabilirsiniz.

12.18 - Konu3

 

Kompansatörlü Karbüratör IntelliCarb™

IntelliCarb™ Kompansatörlü Karbüratör, hava filtresi kısmen tıkandığında hava/yakıt oranının otomatik olarak ayarlanması için tasarlanmıştır. Böylece her şart altında motor aynı devirde çalışır. IntelliCarb™ hava filtresinin temiz tarafından aldığı havayı kullanır diyafram ile yakıt akışını kontrol eder.

Yağlama Sistemi Ematic™

Ematic™ pala STIHL OILOMATIC® zincir ile kullanıldığında klasik metodlara göre çok daha verimli ve düzgün bir yağlama ve daha az yağ tüketimi sağlar. Pala oyuğunda çok stratejik bir yere yerleştirilmiş olan iki rampa yağ akışını ve pala oyuğu ile zincirin yan yüzlerinin, ayrıca zincir bağlantı elemanlarının ve perçinlerin yağlanmasına yardmcı olur.  Böylece yağ tüketimi %50’lere kadar düşmektedir.

Aletsiz Kilitlenebilir Depo Kapakları

Yakıt ve yağ depoları için tasarlanan özel kapaklar kolayca açılıp kapanır ve hiçbir avadanlığa ihtiyaç olmadan kilitlenebilir. Sadece kulbu kaldırın, kapağı çevirip açın yada kapayın.Daha sonra kulbu indirerek kilitleme işlemini gerçekleştirin.

12.18 - konu 3

Kolay Çekme ElastoStart™

ElastoStart™ starter sapı STIHL’e özel bir spesiyalitedir. Starter ipinin tutma sapı içerisinde şok emici barındırır. Böylece starter ipini çektiğinizde çok daha az efor sarfedilmesine yardımcı olur. ElastoStart™ starter sapı  ilk çalıştırmada hissedilen ani ve en dorukta ki güçleri (kompresyon) farkedilir şekilde azaltır. Çekme yumuşatılır.

12.18 konu 3 - 3

Yandan Zincir Germe

Zincir ayarı yapmak artık çok daha emniyetli ve kolay. Bir ayar vidası ile zincirinizi palanın üzerinde gerebilir yada bollaştırabilirsiniz.

12.18 konu 3 - 6

Zincir Freni Quickstop®

STIHL motorlu testereleri belirli geri tepme durumlarında yaralanma riskini azaltmak için zincir durdurma sistemi ile donatılmıştır. Adına STIHL Quickstop® Zincir Freni denir. Operatörün manuel olarak devreye alması ile veya bazı durumlarda eğer motorlu testere belirli bir güçle geri teptiğinde ataletsizlik ile saniye olmadan dönen zinciri durdurur.

 Ana Kontrol Kolu Master Control Lever™

The Master Control Lever™ – Ana Kontrol Kolu başlatma,jikle, başlatma gaz kilidi ve durdurma fonksiyonlarını tek kumanda kolu ile kontrol etmenizi sağlar.12.18 konu 3 - 4
Düşük Emisyon Motor Teknolojisi

Bu ürünler STIHL’in yeni motor teknolojisine sahiptir. Bu güç aleti çevreye daha saygılı olup sıfır veya düşük eksoz emisyon salınımı yapmaktadır. STIHL “düşük eksoz emisyon salınımı” tabirini EPA ve/veya CARB eksoz emisyon standartlarında belirtilenden daha temiz anlamında kullanmaktadır. 

 

Teknik Özellikler
Silindir Hacmi 72,20 cm³
Motor Gücü 4,40 kW (6,00 BG)
Ağırlık 1 6,50 kg
Benzin Deposu 0,72 L
Zincir Yağı Deposu 0,34 L
Ses Gücü Seviyesi 2 119,00 dB(A)
OILOMATIC Zincir Dişi 3/8″
OILOMATIC Zincir Tipi Rapid Duro Rescue
Pala Uzunluğu 3 50,00 cm
Anti-Vibrasyon Sistemi  Var
Kompresyon Azaltma Valfi  Var
Kolay Çekme ElastoStart™  Var
Kompansatör  Var
Ön Ayırmalı Hava Filtresi  Yok
Aletsiz Kitlenebilir Depo Kapağı  Var
2-MIX Motor  Var
Yıkanabilir Filtre HD2  Var
1 Zincir ve pala hariç,depo boş durumda (elektrikli modellerde zincir ve pala dahil kablo hariç)
2 K faktörü Dir.2006/42/EG=2,5 dB(A)
3 Nominal uzunluk

SADAL web sitesinde MS462 C-M R Kurtarma Testeresini görüntülemek için buraya tıklayınız.

Ürün fiyatlarını görmek, 12 ay vade farksız taksit ile online sipariş vermek için S-line hızlı sipariş hattını kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken size en yakın Yetkili SADAL Bayisini seçerek 2 iş günü içerisinde siparişini verdiğiniz ürünleri seçmiş olduğunuz bayiden teslim almak! S-line hızlı sipariş sayfasını görüntülemek için buraya tıklayınız.