MS 500i Motorlu Testere 2020’de Türkiye Pazarında!

STIHL, şirketin kurucusu Andreas Stihl’in 1920’lerde ilk elektrikli motorlu testere patentini aldığı zamandan itibaren, uzun bir yenilikçilik geçmişine sahiptir.

Bu yenilikçilik geleneği, elektronik kontrollü yakıt enjeksiyonlu ilk benzinli testere olan yeni STIHL MS 500i modelinin 2019 lansmanı ile devam ediyor. 0 – 100 kilometre zincir hızına yalnızca 0,25 saniyede çıkabilen MS500 i’nin sonunda 2020 tarihinde Türkiye Pazarına sunulması planlanıyor.

konu1 1

Bu heyecan verici yeni testere 6,2 kg ağırlığı ile MS 462 modelinden sadece 0,2 kg daha ağır. Ancak etkileyici bir şekilde 6,8 BG motor gücü ile aynı boyuta sahip olduğu MS 462’den 0,8 BG daha güçlü. STIHL MS 500 i, 79.2 cm3 silindir hacmi ile piyasadaki herhangi bir testereden daha iyi bir güç / ağırlık oranı sunuyor. (1.2kg / kW) MS 500 i, 50 cm veya 63 cm Rollomatic ES Light Pala seçenekleri ile birlikte testerenin ağırlığını ve dengesini optimum seviyede tutarken yapılacak işe göre kılavuz seçimine olanak tanıyor.

MS 500 i Motorlu Testere’nin sensör kontrollü yakıt enjeksiyon sistemi, her zaman optimum motor gücü elde edeceğiniz ve testerenizin tekrar tekrar mükemmel performans ile çalışacağı anlamına gelir. Testereyi başlatmak da oldukça kolaydır – bir başlatma düğmesi yoktur, bu nedenle soğuk bir başlangıç ​​için manuel yakıt pompasına basmanız ve ipi çekmeniz yeterlidir. Kapatmak için ise durdurma düğmesine basmanız gerekir. Gerçekten çok basit!

konu1 2

MS 500 i’nin hafif yapısı ile düşük jiroskopik kuvvetleri ileten hafif bir volan içerir.  Bu, testerenin çalışma sırasında ellerinizde sarsılarak teklemeyeceğini gösterir. Yani kesiminizde daha fazla kontrol sahibi olacağınız aşikar.

Elektronik yakıt enjeksiyon sistemi aslında STIHL için yeni bir teknoloji değil: STIHL TS 500 i Kesme Makinesi 2012’den beri üretilmekte ve kullanıldığı zorlu inşaat ortamlarında operatörler tarafından defalarca test edilmiş olup, kendini kanıtlamış durumdadır.

2020 tarihinden itibaren SADAL Ürün Kataloğunda yerini alacak olan MS 500 i Motorlu Testere kompakt yapısı, yenilikçi teknoloji ve tasarımı, performans ve gücüyle göz bebeği olmaya aday görünüyor.

MS 500i’nin lansmanı hakkında daha fazla bilgi için Facebook ve Instagram sayfalarımıza ve SADAL e-bülten blogumuza göz atın ya da herhangi bir sorunuzla ilgili bize bir yorum yapın!