Nikolas, STIHL için Büyük Bir Onur

STIHL Denetleme ve Danışma Kurulu Başkanı ve uzun süre STIHL Tirol Genel Müdürlüğü yapmış olan Nikolas Stihl, Avusturya Cumhuriyeti’ne yaptığı hizmetlerden dolayı gümüş onur madalyası aldı.

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen adına Başkonsolos Eva Maria Ziegler onur madalyasını takdim etti. Tören, 30 Ocak 2024’te Almanya’nın Waiblingen kentinde bulunan STIHL genel merkezindeki Brand World’de, Waiblingen Belediye Başkanı Sebastian Wolf, Avusturya Ticaret Ajansı Bölge Direktörü Bernhard Bachleitner, Stihl ailesi ve STIHL Yönetim Kurulu’nun katılımıyla gerçekleşti.

Eva Maria Ziegler, “STIHL Tirol bir başarı hikayesidir.” diyor. “Nikolas Stihl’in yorulmak bilmeyen bağlılığı ve işgücüyle bugüne kadar devam eden yakın ilişkisi olmasaydı, gelişim bu kadar başarılı olamazdı.”

Nikolas Stihl şunları ekledi: “Bu ödül büyük bir onur. Sadece kişisel olarak benim için değil, aynı zamanda şirketimiz için de. Bu, kuruluşumuz içindeki olumlu gelişmenin ve Tirol’ün öneminin altını çiziyor.”

STIHL Tirol’de: Bir başarı öyküsü

STIHL, 1981 yılında Kufstein’da kurulan ve 2018 yılında STIHL Tirol adını alan bahçe ekipmanları üreticisi VIKING GmbH’yi 1992 yılında devraldı. Nikolas Stihl, 1992 yılında aile şirketine katıldı ve 1993 yılında VIKING GmbH’nin Genel Müdürü oldu. Onun liderliğinde, bağlı kuruluşlar cirosunu beş kat artırdı ve STIHL Grubu bahçe aletleri ve kablosuz ürünler konusunda önemli bir uzmanlık merkezi haline geldi. Yüksek kaliteli bahçe aletlerinin lider üreticisi haline gelen şirketin genel müdürü olarak görev yapan Nikolas Stihl, 2002’den 2006’ya kadar Brüksel’deki Avrupa Bahçe Makineleri Endüstrisi Federasyonu’nun (EGMF) Başkanlığını yaptı. 2011 yılında bu görevinden ayrıldı. VIKING Genel Müdürü, STIHL Holding Danışma Kurulu Başkanı ve STIHL AG Denetim Kurulu Başkanı oldu.

STIHL Tirol hakkında bilgi:

STIHL Tirol GmbH, tamamı STIHL Group’a ait bir yan kuruluştur ve merkezi Avusturya’nın Langkampfen şehrinde bulunmaktadır. Akülü ürünler bu tesiste üretilmektedir ve STIHL Tirol aynı zamanda Langkampfen’de üretilen ve geliştirilen bahçe aletleri için mükemmel bir merkezdir. Şirket 2022 yılında 799 kişiye istihdam sağlamıştır.

STIHL şirket profili:

STIHL Grubu ormancılık, tarım, peyzaj yönetimi, inşaat sektörü ve bahçe sahiplerine yönelik motorlu ekipmanlar geliştirir, üretir ve dağıtır. Ürün yelpazesi dijital çözümler ve hizmetlerle desteklenmektedir. Ürünler genel olarak bayi ağı ile son kullanıcıya dağıtılmaktadır; bunlar arasında 42 satış ve pazarlama STIHL yan kuruluşu, yaklaşık 120 ithalatçı ve 160’tan fazla ülkede 55.000’den fazla yetkili bayi bulunmaktadır. STIHL dünya çapında yedi ülkede ürün üretmektedir: Almanya, ABD, Brezilya, İsviçre, Avusturya, Çin ve Filipinler. STIHL, 1971’den bu yana dünya çapında en çok satan motorlu testere markasıdır. Şirket 1926 yılında kurulmuştur ve şirket merkezi Almanya’nın Stuttgart kenti yakınlarındaki Waiblingen’dedir. 2022 yılında STIHL’in dünya çapında 20.552 çalışanı ve 5,49 milyar Euro cirosu bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Pratik Bilgiler

STIHL Kurumsal Sosyal Sorumluluk

STIHL’ de kurumsal sorumluluk, köklü bir geleneğe sahiptir. Orta ölçekli bir aile şirketi olarak, topluma karşı özel bir yükümlülüğümüz olduğuna inanıyoruz. Bu yükümlülüğü, çalışanlarımız için gönüllü sosyal yardımlar, çıraklık ve…
Haberler

STIHL X2 Hava Filtre Sistemi

STIHL, kesme makinelerinde dünya çapında en çok satan marka olarak makinelerinde X2 Hava Filtreleme Sistemi özelliğiyle diğer rakiplerine fark atıyor. Bu özellik kesme makinesi modelleri STIHL TS 410, TS 420,…