Olağanüstü Motorlu Testere STIHL MS 462 C-M

  • Ağırlık: 6 kg motor ağırlığı, onu sınıfının en hafif profesyonel testeresi yapar
  • Güçlü performans: çok güçlü ve ergonomik olarak optimize edilmiş
  • Her görev için bir numara: ağaç devirmek, kesmek ve büyük kütükleri hasat etmek için mükemmel

STIHL MS 462 C-M, profesyonel ormancılık için mükemmel bir makinedir. Yalnızca 6 kg olan motor ağırlığı, onu 70 cc motor hacmi ile sınıfındaki en hafif ve güçlü motorlu testere yapar. Aynı zamanda, daha da iyileştirilmiş M-Tronic motor yönetim sistemi ve geliştirilmiş motor tasarımı sayesinde, o kadar güçlü ve verimlidir ki, ilk kesimden son kesime kadar onunla çalışmak büyük bir zevktir. MS 462 C-M zorlu uygulamalarda ormancılık işlerini hızlı ve zahmetsiz hale getirir.

50 cm uzunluğuna sahip Rollomatic ES Light pala ve 3/8 “Rapid Super testere zinciri takıldığında, yalnızca 7,3 kg ağırlığındadır. Bu, önceki model olan MS 461’e kıyasla 1,1 kg’lık bir ağırlık tasarrufu anlamına gelir. Bu, özellikle geliştirilmiş olan bir silindir geometrisine sahip yeni bir motor ünitesi tasarımı ile mümkün olmuştur. Ayrıca, pala kapağı, karter ve volan daha hafif ve daha kompakt hale getirilmiştir. Daha küçük çapı ve daha düşük ağırlığı nedeniyle, volan aynı zamanda meydana gelen jiroskopik kuvvetleri de azaltır, bu da motorlu testere ile çalışırken manevra kabiliyetini attırır. Böylelikle MS 462 C-M, bir ağaç devirme testeresi ve bir dal budama testeresi olarak eşit derecede uygun hale gelir.

Her alanda daha fazla güç için – geliştirilmiş motor tasarımı

MS 462 C-M, 4,40 kW / 6,00 BG motor gücü ile sağlam ve güçlü STIHL 2-MIX motor teknolojisi tarafından çalıştırılır. Optimize edilmiş yanma odasına sahip yeni silindir geometrisi sayesinde, geniş bir motor devri aralığında çok yüksek torka sahiptir. Kanıtlanmış M-Tronic motor yönetim sistemi, tüm çalışma koşullarında olağanüstü performans sağlamak için daha da geliştirilmiştir. Yeni volan ile bağlantılı olarak, anlık hızlanma sağlar ve motor devri arttıkça tipik “debriyaj eğilmesini” önler – zincir, yalnızca 0,3 saniye sonra 106 km / s’lik en yüksek hıza ulaşır.

72 saniyede kalibrasyon – kolayca her iş için hazır

Diğer bir özelliği de M-Tronic motor yönetme sistemidir. Bu özellik, motorlu testerenin sadece 72 saniyede yüksek dağlar gibi zorlu çalışma yerlerine uyarlanmasını sağlar. Basitçe çalıştırın, rölanti ye alın, tam gaz, işte bu kadar! Bu işlem sırasında ortam faktörleri otomatik olarak algılanır ve tüm motor sistemi parametreleri elektronik olarak ayarlanır. Böylece konumdan bağımsız olarak maksimum motor hızı her zaman kullanılabilir. M-tronic makinenizi en son kullandığınız ayarları hatırlar ve testerenin bir sonraki çalıştırılışında bunları tekrar uygular. Manuel ayarlamalar artık gerekli değildir.

Ne kadar hızlı ve kolay, o kadar iyi. Bu nedenle STIHL, MS 462 C-M’yi servis ve bakım açısından da optimize etti. HD2 hava filtresi ile önceki modele kıyasla daha uzun bir ömre ve gelişmiş ince toz filtreleme özelliğine sahiptir. Ek olarak MS 462 C-M, önceki modellerde de kanıtlanmış birçok teknik özelliğe sahiptir; örneğin yandan zincir germe, sabit somunlar ve filtre veya buji gibi tüm bakım bileşenlerine kolay erişim için çeyrek dönüşlü vidalara sahip tek parçalı bir kapak.

 

STIHL MS 462 C-M Motorlu Testere S-line ve yetkili SADAL bayilerinden temin edilebilir.