Oluklar ve Bahçede Biriken Yaprakları Temizleme

Çiçek havuzları ve kenarlıklarda toplanan yaprakların oluşturduğu malç daha sonra faydalı amaçlarla kullanılsa da yollar ve kaldırımlarda biriktiğinde zeminin kayganlaşmasına neden olur ve kirlilik yaratır.
Peki, sıkça kullandığınız alanlarda biriken ölü yaprakları temizlemenin en iyi yolu nedir?
Eğer vücut geliştirmeyi düşünüyorsanız yaprakları temizlemek için el tırmığı kullanablirsiniz. Yada ekstra temizlik gücü için üfleme makinası kullanın. Elde taşınabilir üfleme makinası yollar ve kaldırımların yapraklardan temizlenmesinde oldukça etkilidir ve örneğin STIHL BG 86 yaprak temizlik işlemini kolaylıkla tamamlar.

compost-138x85
Topladığınız yaprakları organik gübre yapmak için kullanın. Bozunmayı hızlandırmak için önce mümkünse öğütün, daha sonra yaprakları siyah plastik çöp torbasına koyun ve çürümelerine yardımcı olmak amacıyla ıslatın. Ağzını gevşek biçimde kapatın ve torbaya delikler açın. Yaklaşık bir yıl içinde (tercihen serin bir yerde) bahçedeki atıklarınız faydalı bir kompost haline gelecektir.

rural
Her bir STIHL üfleme makinası özel avantajlara sahiptir ve benzinli veya akülü modeller arasından bahçe koşullarınıza ve bütçenize en uygun modeli seçmenize olanak tanır.

gutter
Oluk Kiti ile STIHL üfleyicinin boyunu 3 metreden daha fazla uzatabileceğinizi ve oluklarda biriken yaprakları rahatlıkla temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?