Orijinal ve Marka Haklarını İhlal Eden Sahte GTA 26

Bir çok işte büyük yardımcınız olan son teknoloji ürünü STIHL GTA 26 modeli, o kadar çok sevildi ki, kopya ve sahteleri yapılarak hem Türkiye ve hem de çeşitli Avrupa Pazarları’nda satılmaya başlandı.

Maalesef ki kopya ürünlerle mücadelemiz her geçen gün daha da artmaktadır. Bu STIHL sahtesi ürünleri bilerek veya bilmeyerek satın alan tüketicilerimiz maddi olarak zarara uğramakla kalmıyor, kendilerinin ve çevrelerinin sağlığını da tehlikeye atıyor. Kopya ürünler ekonomiye de zarar veriyor. STIHL GTA 26 yılın en çok taklit edilen ürünü olarak üçüncü şahıslar tarafından ağırıklı olarak internet üzerinden satılıyor. STIHL GTA 26’nın ülkemizde ve çeşitli Avrupa Pazarları’ndaki sahte ürün satışlarını durdurmak üzere gerekli hukuki süreçleri yürütüyoruz. Tüm bunların yanısıra tekrar hatırlatmak isteriz ki; araba bagajlarında, bit pazarlarında, sokak satıcılarında , internet sitelerinde ve sosyal medya plartformlarında satılan STIHL görünümlü ürünler kesinlikle sahtedir.

 

STIHL GTA 26, SINAİ MÜLKİYET HAKLARINA SAHİPTİR:

LOGO; Yazı stili , logo

     

RENK; Ticari marka rengi olan tipik turuncu/açık gri renk kombinasyonumuz

TASARIM; Tasarım özelliklerimizin korunması hususunda tasarım patentleri

Bu sahte ürünlerden bazıları, yalnızca STIHL ticari marka haklarını değil, aynı zamanda mevcut “tasarım patentlerini” de ihlal etmekteler.

                           

 

Ancak bazı rakip ürünler yalnızca “tasarım patentimizi” ihlal eder .Bu özellikteki sahte ürünler görünüm itibari ile tasarımı birebir aynı ve hiç bir yazı , ürün ismi veya bilgisine yer verilmez.

                                       

Sahte ürünlerin, orijinallere oldukça benzetildiğini göz önünde bulundurarak, dikkatinizi bu gerçeklere çekmenizi ve bu tür rakip ürünlerin satın alındığında çeşitli olumsuzluklarla karşılaşıldığını da unutmayınız.

Ürünlerimizin imitasyonlarını STIHL ile ilgili URL’leri kullanarak doğrudan STIHL ile bağlantılı olduğu izlenimi vermeye çalışılmaktadır.Bu tür satıcılardan sahte/kopya ürün alışverişi yapmaktan kaçınmaya dikkat edin. Kopya ve sahte ürünler ile ilgili çeşitli görsellere yer verdiğimiz facebook Sahte Ürünler albümünü incelemek için bu linke tıklayınız, diğer bilgilendirme yazımızı okumak için linke tıklayınız. 

Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Araba bagajlarında, bit pazarlarında, sokak satıcılarında satılan STIHL ürünler kesinlikle sahtedir. İnternet üzerinden satışı yapılan STIHL ürünler için de aynı durum geçerlidir. Orijinalliği SADAL garantisi altında olan STIHL Ürünleri yalnızca SADAL Yetkili Bayileri ve “S-line Online Sipariş Hattı” üzerinden satılmaktadır. · Size en yakın Yetkili SADAL Bayisini görüntülemek için buraya tıklayınız. · “S-line” Online Sipariş Hattını ziyaret etmek için buraya tıklayınız. Not: Eğer satın almakta olduğunuz ürünün sahte olabileceğini düşünüyorsanız; lütfen info@sadal.com.tr adresine e-posta ile görüşlerinizi ve ürün fotoğraflarını gönderiniz. Size en kısa süre içerisinde geri dönüş sağlayalım.