SADAL Tarım 20. Yıldönümü Coşkuyla Kutlandı

Mayıs_Haber006SADAL Tarım Makinaları Dış Tic. A.Ş., 1995 yılında STIHL tarafından Türkiye’de ki yetkili ve tek distribütör olarak atanmasından 20 sene sonra ulaştığı başarılarını ve  sektör liderliğini  yurtdışından gelen değerli misafirleri, seçkin bayileri ve  personeli ile  Antalya’da Cornelia Diamond Otel’de sabah toplantısı ve akşam gala yemeği ile kutladı.

Sabah toplantısını STIHL Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nicolas STIHL videolu mesajı ile açarken, Satış Direktörü  Sn.Joachim Burandt’ın konuşmasını, SADAL A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Sn.Alpay Akdilek’in ve SADAL A.Ş. Genel Müdürü Sn. Ümit Baştüfek’in konuşmaları takip etti. İnternet fenomeni Metin Demirkıran sahnede sahte motorlu testereyi nasıl kırdığını anlatırken seyirciler bu süpriz karşısında heyecanlarını ve şaşkınlıklarını alkışları ile gösterdiler. Toplantının ikinci yarısında ise eski basketbol A Milli Takım Baş Antrenörü Sn. Çetin Yılmaz takım olgusu, liderlik ve “biriz beraberiz” mottosu üzerine tüm salonun nefessiz dinleyip izlediği bir konuşma yaptı. Konuşma sonrası adrenalin STIHL Timbersports Show ile devam etti.

Türk Takımı bu sene STS Dünya Şampiyonasına nasıl hazırlandığını ve neleri başarabileceğini göstermek adına podyuma çıktı. Crosscut testerede Türkiye rekorunun kırılması üzerine iyice motive olan Türk Takımı ilk denemesinde Dünya Şampiyonasında geçen sene elde ettiği dereceye ulaşamasada seyircilerin büyük ilgisi, tezahüratı ve talebi ile yeniden podyuma çıkarak bu sefer hem Türkiye Rekorunu kırdı hemde Almanya’da gerçekleşecek şampiyonaya nekadar inançlı ve azimli gidecek olduğunu gösterdi.

Akşam gala yemeğinden önce Didar Çalık sahne alarak gecenin eğlencesi başlatan isim oldu. STIHL Yönetim Kurulu ve VIKING ailesi adına Dr.Peter PRETZSCH, Sn. Jaklin Behar’a, Sn.Alpay Akdilek’e ve Sn. Ümit Baştüfek’e STIHL 20.yıl altın yaka iğnelerini taktı. Dev STIHL pastasının kesilmesinin ardından sahne alan Ebru Gündeş, muhteşem bir müzik ziyafeti verdi.

Mayıs_Haber005SADAL A.Ş. 1995 yılından beri STIHL, 1997 yılından beri VIKING, 2005 yılından beri LÖWE, 2010 yılından beri BARBIERI markalarının Türkiye’deki yetkili ve tek distribütörüdür. Türkiye’nin 7 bölgesinde 600’den fazla Yetkili Bayisi ve Servis noktaları ile SADAL ülke çapında hızlı, verimli, kaliteli bir pazarlama ve satış sonrası hizmetler ağına sahiptir.

SADAL, 100’den fazla ana ürün kalemi ile pazarın talep ettiği geniş bir ürün gamına sahiptir. Ana ürünlerini iki yıl garanti ve 9000 kalemden fazla ve yüksek seviyede yedek parça stoğu ile desteklemektedir.

Sektöründe her zaman ilklerin uygulayıcısı olan lider kuruluş, teknolojik alt yapısı sayesinde bayileri ile ilişkilerini mesafeden bağımsız hale getirmiştir. Bilgisayar işletim sistemleri ile interneti birleştiren SADAL, bayileri ile pazarlama fonksiyonlarının bir çok ayağını gerçek zamanlı olarak yürütmektedir.

SADAL pazarın talebi olan ürünleri, optimum fiyatla, en hızlı şekilde dağıtmaktadır. Müşteri odaklı anlayışı benimseyen kuruluş, pazarlama fonksiyonun dördüncü bileşenini sektöründe en iyi kullanan firmadır. Reklam çalışmalarını tüm iletişim araçlarını ve medya mecralarını kullanarak gerçekleştirmektedir.

SADAL, 2007 senesi itibariyle son kullanıcısı ile mahallinde buluşmak amacıyla RoadShow projesini hayata geçirmiştir. Tüm Türkiye’yi dolaşan DEMO TAKIMI ile çeşitli festivallere, fuarlara, sergilere, yarışlara ve aktivitelere katılmaktadır. Ürünlerine satış sonrası servis hizmeti verebilmekte, ürünlerinin tanıtımını yaparken eğitim verebilmekte ve çeşitli promosyonlar ve hediyeler ile pazarlama faaliyetine destek vermektedir.

SADAL 2005 yılından beri Uluslararası Offshore Powerboat yarışlarına kendi takımı ile ve kendi sponsorluğunda katılmIŞ, 2007 senesinde Türkiye Şampiyonu, 2008, 2009 ve 2011 senelerinde Türkiye ve Dünya Şampiyonu olmuştur. Arka arkaya 13 kez yarış kazanarak dünya rekorunu da kıran “STIHL 88” takımı başarıları ile televizyon, radyo ve basılı yayında çıkan haberler ve canlı yayınlarda büyük bir kitleye ulaşmış, marka bilinirliğini artırarak şirketin başarılı imajını bir kez daha vurgulamıştır.

Mayıs_Haber0072012, SADAL’ ın “STIHL TIMBERSPORTS SERIES” yarışmalarına katıldığı ilk senedir. Dünyanın 38 ülkesinde yapılan ve her ülkenin kendi Ulusal takımları ile temsil edildiği bir seri kütük kesme yarışması; STIHL TIMBERSPORTS her yıl öncelikle Ülkemizde Ulusal ve sonrasında Uluslarararası boyutta gerçekleştirilmektedir. 2013 yılı Dünya Şampiyonasında Türk Takımı Avrupa3.sü, Dünya 7.si olarak ülkemize büyük gurur yaşatmıştır.

NİCE BAŞARILI YILLARA SADAL A.Ş.