Sahte STIHL Aletlerine Maruz Kalmayın!

Herkesin pazarlığı sevdiğini biliyoruz, ancak bir şey gerçek olamayacak kadar iyi görünüyorsa, o zaman genellikle gerçek değildir. Ve bu, örneğin internetten veya araba bagajından satışlarda, satışa sunulan STIHL aletleri söz konusu olduğunda sıklıkla görülen bir durumdur.

Ne yazık ki, her türlü itibarsız kaynaktan temin edilebilen sahte STIHL güç aletleri olduğunu biliyoruz. Ancak dikkatli olun, sahte STIHL güç aletleri için ödeyebileceğiniz daha düşük fiyatlar, genellikle daha az kalite ve daha da önemlisi daha düşük güvenlik anlamına gelir.

 

Orijinal STIHL aletleri zorlu testlerden geçer ve sıkı güvenlik standartlarını karşılamalıdır. STIHL fabrikalarında üretilen elektrikli, akülü ve benzinli güç aletlerinin STIHL’den beklediğiniz kaliteye sahip olduğuna güvenebilirsiniz.

Sahte motorlu testereler çok ucuza üretildikleri için çabuk bozulabilirler ve orijinal STIHL yedek parçalarının bunlara uyması pek mümkün olmadığından tamir edilemezler. Daha da endişe verici olan, güvenlik tertibatlarının tamamen eksik olabileceğidir. Örneğin, otomatik zincir freninin el siperi yakın zamanda karşımıza çıkan sahte bir motorlu testerede kırılmış olarak bulundu.

 

Sahte aletler genellikle orijinal STIHL ürünlerine benzeyecek şekilde tasarlanır ve aynı model adını alır. Bilinen turuncu ve açık gri renk kombinasyonumuz kullanılır ve hatta aletin üzerine bir STIHL logosu basılabilir.

 

Sahte STIHL GTA 26 akülü budama testeresinde yaşadığımızdan örnekten gördüğümüz üzere, internetten veya televizyondan yapılan satışlarda orijinaline hiç benzemeyen bir ürün satmak için STIHL adı kullanılabilmektedir. Hatta reklam filmlerinde orijinal ürün bile gösterilmektedir.

 

Benzer olaylar en çok 2020’de STIHL GTA 26 akülü budama testeresini piyasaya sürdüğümüzde oldu. Sosyal medyada GTA 26’yı son derece düşük bir fiyata sunan bir sürü sahte reklam çıktı. Ancak son kullanıcıların kargoları ellerine ulaştığında, bunların orijinaliyle hiçbir benzerliği olmadığını gördüler. GTA 26 yerine, iki kumaş sapı takılı testere zinciri satın almışlar ve kandırılmışlardı.

Testere zincirlerinden bahsetmişken, kopyalanan sadece ürünlerimiz değil. Ayrıca taklit testere zincirleri, motorlu testere palaları ve yağlar gibi diğer aksesuarları da biliyoruz.

 

Sahte STIHL ürün ve aksesuarlarına maruz kalmamak için, alışverişinizi SADAL Yetkili Bayilerinden veya web sitemizin portalı olan S-line üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz.

Size en yakın SADAL Yetkili Bayisini  burada bulabilirsiniz ve bir STIHL ürünü satın almak istiyorsanız ilk uğrayacağınız yer burası olmalıdır. Bu şekilde, STIHL kalitesinin yanı sıra servis ve bakım için doğru hizmeti aldığınızdan emin olabilirsiniz.

Yetkili bayilerimizin Hepsiburada, N11, Pttavm, Trendyol, Amazon gibi pazaryeri sitelerinde satış yapmasına izin verilmez. Bu nedenle bu sitelerde STIHL ürünleri görürseniz, bunların orijinal olma olasılığı çok düşüktür.

 

STIHL Motorlu Testere Zincirinin ve Palasının ve hatta ikinci el STIHL ürünlerinin de bazen satılabildiğinin ve hepsinin sahte olmayacağının farkındayız. Ancak satın almadan önce ürünlere yakından bakın. STIHL’in biraz yanlış yazıldığı (STHIL veya STILL!) veya üzerlerinde model adı olmayan birçok sahte versiyon biliyoruz.

Hatta karşımıza çıkan bir çok sahtenin fotoğraflarını da afişe ediyoruz. Buradan bakabilirsiniz.  

Kopya ve sahte ürünler ile ilgili çeşitli görsellere yer verdiğimiz facebook Sahte Ürünler albümünü incelemek için bu linke tıklayınız, diğer bilgilendirme yazımızı okumak için linke tıklayınız. 

Herhangi bir şüpheniz varsa, her zaman STIHL makinesinin seri numarasını sorabilir ve bunun gerçek bir seri numarası olup olmadığını info@sadal.com.tr adresinden  sorarak kontrol edebilirsiniz.

 

SADAL Yetkili Bayileri dışında herhangi bir yerde yeni bir ürün satışa sunuluyorsa, dikkatli olmanızı öneririz. Yalnızca daha düşük kaliteli bir ürün alma riskini almakla kalmaz, aynı zamanda kendi güvenliğinizi de riske atarsınız. Bunun yerine, tüm Türkiye’ye yayılmış 600’den fazla bayide, STIHL uzmanlarının size verdiği tavsiyelerden yararlanın.