Satıcıların Sahte Ürün Oyununa Gelmeyin!

Sahte STIHL Pazarlama Yöntemleri 
Bu yazımızda son zamanlarda sahte STIHL ürünleri konusunda sıkça mağduriyetler yaşanmaktadır. Bizler bu mağduriyetlerin daha fazla yaşanmaması için sıklıkla yaşanan diyalogları ve kandırma yöntemlerini sizlere sunmak istedik.

Her zaman olduğu gibi uygun fiyatlı olmasıyla kullanıcıları cezbeden taklit ürünler, beklenenin aksine oldukça düşük performansla çalışmaktadır. Kısa ömürlü ve yedek parça desteği bulunmayan sahte ürünlerin; tamir edilme imkanı yoktur.

 

STIHL tarafından üretilen tüm bahçe ve orman makinelerinin dünyada kazanmış olduğu prestij, kalite ve güveni kullanarak STIHL markasına ait logo, etiketlerle orijinal görünümlü kalitesiz ürünler piyasada pazarlanmaktadır. Gerçeğine çok benzer “STIHL” çıkartmalarını ürünlere yapıştırdıklarında sahte ürünler gerçekçi görünümleriyle aldatıcı olmaktadır. Ucuzluğu ile cezbeden ürünlerin sahte ürünleri çeşitli yöntemlerle kullanıcıların kandırıldığına dair sıkça dönüşler almaktayız.

Sahte STIHL ürünlerinin orijinal olduğu algısı yaratılmak amacıyla; bayilerimiz gibi davranıp sosyal medya ve web siteler üzerinden reklam kampanyaları oluşturup, sizlerle kurumsal bir üslupla görüşmeler gerçekleştirmektedirler.

 

Herhangi bir STIHL ürününü yetkili bayi ve servisler dışında bir yerden satın alırken aşağıdaki diyalogları yaşıyorsanız;

kesinlikle sahte bir STIHL ürünü satın aldığınızın altını çizmek isteriz.

Köşe Başında Ucuza Tezgah

Caddenizdeki ya da mahallenizdeki köşe başı satıcılarının çoğu zaman piyasanın altında fiyatlarla ürün sattığına sizlerde şahit olmuşsunuzdur. Çeşitli ürün gruplarında olduğu gibi; sahte STIHL ürünlerini de tezgah önünde uygun fiyattan satmaktadırlar. Bir çok güvenlik ve teknik özelliklerden yoksun olan testerelerin satışını yaptıktan sonra bir daha asla aynı yerde tezgah açmadıklarını da bilmenizi isteriz. Ucuza ürün aldığınızı zannederken evde denediğinizde düşük performanslı çalıştığını, bozuk olduğunu veya  tamamen çalışmadığını fark edeceksiniz. Sokak köşelerinde STIHL ismini kullanarak satış yapan kişilere itibar etmeyiniz ve kesinlikle Yetkili STIHL Bayi olduğundan emin olmadıkça hiç kimseden STIHL ürünü satın almayınız.

“Almanya’dan Akrabam Getirdi”

Almanya üretimi olan STIHL markalı ürünlerin, sorunsuz ve kaliteli performansını bilmeyen yoktur. Bu sebeple Almanya’dan getirdim veya eşim akrabam getirdi yalanlarıyla sosyal medya veya diğer sosyal mecralardan Almanya ve STIHL’in dünyada kazanmış olduğu prestijden faydalanmaktadırlar.” Almanya’dan ucuza aldım, sana da ucuza satıyorum, yabancı değilsin” gibi sözler kulağa hoş gelse de; bu kişiler aslında  kolayca sahte STIHL ürünleri pazarlamaya çalışırlar. Bu sözleri okuyor veya duyuyorsanız bilin ki birisi size Sahte STIHL ürün satmaya çalışıyor…

“Kızım/Oğlum Evlenecek”

Bahçe ve orman makinelerine ihtiyaç duyarak STIHL marka ürün tercih eden kişileri “Kızım/Oğlum evlenecek, ürünüm çok iyidir zor durumda kalmasam asla satmam” diyerek ajitasyon yapmaktadırlar. Bu sözlere asla itibar etmemenizi tavsiye ederiz. Maalesef ki sahte/çakma ürün sattığını size söylemeyeceği gibi; bakımları düzenli yapılmamış, düşük performanslı bir STIHL ürünü alıyor olabilirsiniz.

 

 

“2. El Kelepir Fiyatına Bırakıyorum”

Artık kullanmadığını veya yeni bir model aldığını/alacağını söyleyerek elindeki bozuk, eksik aksamlı sahte STIHL ürünü piyasa değerinin çok çok altında fiyatlarla cezbedici hale getirirler. Ürünler size teslim edilirken güvenli taşıma adı altında ürünleri defalarca streçleyerek satmaktadırlar. Böylece sizler tam olarak ne aldığınızı göremediğiniz için kolayca sahte ürünü satma imkanı oluşturulmaktadır.

 

 

Çoğu zaman Sahte STIHL ürünler o kadar çok orijinaline benzetilmektedir ki kimi zaman sahte evraklarla bile satış yapmaya çalışırlar. Bu evraklarla sahte ürünleri teslim ettikten sonra kendilerine kesinlikle tekrar ulaşılamamaktadır.

“Sosyal Medyadan Kolay Alışveriş”

Şu anda, STIHL ürünlerini piyasa değerinin altında fiyat politikası benimseyen kopya/sahte ürün çeşitli website ve reklamları bulunmaktadır. Dolandırıcılar, örneğin STIHL ile ilgili resmi STIHL görüntü materyallerini veya URL’leri kullanarak doğrudan STIHL’e bağlı oldukları izlenimini verirler. Ancak bu teklifleri kabul eden kişiler ödeme yaptıktan sonra STIHL ürünü alamamaktadır.
Instagram ve Facebook dahil olmak üzere çeşitli platformlarda reklamlarla satış yaptıkları da görülmektedir.

STIHL ürünlerinin yalnızca yetkili servis bayileri tarafından satıldığını lütfen unutmayın.  Ürünü önemli ölçüde daha düşük bir fiyata sunan sağlayıcılardan şüphelenmelisiniz.

Şüpheli bir teklifle karşılaşırsanız, lütfen info@sadal.com.tr mail adresi üzerinden bizimle irtibata geçiniz.

Sahte STIHL ürünlerinin maalesef ki sahip olması gereken bir çok güvenlik ve teknik özelliklerden yoksun olduğunun altını çiziyoruz. Kullanım ömürlerinin kısa olmasının yanı sıra çeşitli yaralanmalı kazalara da sebep olmaktadırlar.

Uygun fiyatlı gibi görünen ürünler sandığınızdan daha pahalıya mal olmaması için satın alımlarınızı STIHL Yetkili Bayi ve S-Line websitemizden satın almaya dikkat ediniz.

Biz SADAL olarak yasal çerçevede her türlü savaşı verirken siz değerli tüketicilerden de çok daha bilinçli ve dikkatli olmanızı rica ediyoruz.

Kopya ve sahte ürünler ile ilgili çeşitli görsellere yer verdiğimiz facebook Sahte Ürünler albümünü incelemek için bu linke tıklayınız, diğer bilgilendirme yazımızı okumak için linke tıklayınız. 

 

Bizi 0850 205 44 18 numaralı Müşteri Destek Hattımızdan arayarak STIHL ürünlerinizin seri numarası ile orijinal olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.