STIHL 2-MIX Teknolojisi Karşınızda!

Önde gelen çevresel faydalarla birlikte mükemmel performans sunan 2-MIX teknolojisi  hem ekonomik hem de iyi çekme gücü sunuyor.

2-MIX teknolojisine sahip iki zamanlı güç aletleri, yüksek motor gücü, mükemmel güç / ağırlık oranı ve yüksek kesme performansı ve daha önemlisi çekme gücü için olağanüstü tork ile oldukça ikna edicidir. Gücüne rağmen, motor emisyonları o kadar düşüktür ki, AB Emisyonları Direktifi  Aşama II’nin katı sınırlarını fazlasıyla yerine getirmektedir.

Açık avantajlar

  • Etkili: Tüketilen yakıtın verimli kullanımı ve yüksek güç
  • İyi çekme gücü: Geniş hız aralığında yüksek tork.
  • Çevre dostu: Yakıt tüketimi belirgin şekilde daha düşüktür, bu nedenle daha az kirlilik ve daha az zararlı emisyon vardır.
  • Ekonomik: 2-MIX teknolojisi olmayan geleneksel iki zamanlı motorlarla karşılaştırıldığında yakıt tüketimi% 20’ye kadar azalır.
  • Geleceğe hazır: Zaten sıkı Avrupa Emisyonları Direktifi, II. Aşama ile uyumludur.

2-MIX teknolojisine sahip iki zamanlı motor yeni standartları belirlemektedir.

İşte bu teknolojinin nasıl çalıştığı:

Gaz atımı sırasında, yanma odasındaki yanmış yakıt ile krank karterindeki taze yakıt arasında herhangi bir yakıt olmadan bir hava tabakası oluşturulur. Egzoz gazı ile atılan yakıt kayıplarını en aza indirmek için egzoz taze yakıttan ayrılır, bu da karışımın sağlık ve çevre tehlikesi oluşturan bileşenlerini ortadan kaldırır.