STIHL ailesine hoş geldin, Mogatec!

Mogatec GmbH ve STIHL artık resmen birlikte. Yaklaşık 30 yıllık güvene dayalı ortaklık sonrasında, aile şirketi STIHL, Drebach merkezli bir bahçe teknolojisi uzmanı olan Mogatec GmbH’de %75,1 çoğunluk hissesi satın aldı.

STIHL, önümüzdeki yıllarda geriye kalan Mogatec hisselerini kademeli olarak devralmayı planlamaktadır.

STIHL Danışma Kurulu ve Denetim Kurulu Başkanı Dr. Nikolas Stihl, “Mogatec gibi deneyimli bir uzmanla STIHL, özellikle akülü ürünler pazarındaki geliştirme ve üretim yeteneklerini genişletiyor” dedi. Üretim ve malzeme yönetiminden sorumlu STIHL Yönetim Kurulu Üyesi Martin Schwarz ise “Mogatec çalışanlarının artık resmen STIHL ailesinin bir parçası olması, yakın ortaklığımızın doğal bir gelişimidir. Bu adımla, uluslararası STIHL üretim ağımızı güçlendiriyor ve Sachsen’de de dahil olmak üzere daha fazla büyüme için önemli bir temel oluşturuyoruz. STIHL ve Mogatec’in devam eden yolculuğuna eşlik etmek için sabırsızlanıyorum” şeklinde bir açıklama bulundu.

Son olarak, Mogatec GmbH Genel Müdürü Alexander Gränitz şunları ekledi: “STIHL ailesinin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz. Mogatec’i uzun yıllar boyunca başarılı kılan harika çalışanlarımıza çok teşekkür ederiz. Bizde ileriye dönük yeni görevlerimiz için sabırsızlıkla bekliyoruz.”