STIHL Akülü Aletleri Çalıştırmanın Maliyeti

STIHL akülü aletlerin en önemli avantajlarından biri, benzinli bir modele kıyasla daha ucuz işletme maliyetleridir. Benzinli bir motor çok sayıda karmaşık hareketli parçaya sahip olabilirken, akülü bir makine ise çok daha basittir; tipik olarak bir motor, kablo tesisatı ve elektronik kontrol modülünden oluşur.

Tabi ki, akülü ve benzinli makineler kesme tertibatında benzer bakım gerektirir, ancak akülü makineler de motor bakımı çok daha basittir.

STIHL akülü güç ürünü almayı düşünüyorsanız ve bunun gerektirebileceği bakımların neler olduğunu merak ediyorsanız, tüm kullanım kılavuzlarını  web sitemizde bulabilirsiniz.

Ancak bir STIHL akülü makineyi çalıştırmanın gerçek maliyeti nedir? Şarj etmenin maliyeti nedir? Enerji maliyetleri bu yılda hızla artıyor, ancak düşük ağırlık, düşük gürültü, mükemmel denge, sıfır emisyon ve benzin istasyonuna gitmeye gerek olmaması gibi faydaları ile maliyetini karşılaştırdığınızda STIHL akülü ürünlerin yine de çok iyi bir fiyat performans oranına sahip olduğunu biliyoruz.

En güçlü akülerimizden biri olan ve 281 Wh kapasiteli STIHL AP 300 S gibi bir akünün şarjı yalnızca 0,4143TL civarındadır. Gerçek anlamda bu, bir STIHL HSA 86 çit düzeltici ile 3 saatten fazla çit kesme, FSA 90 Akülü tırpan ile yaklaşık bir saatlik çalı kesme veya MSA 161 T akülü testere ile bir saatlik çalışma süresidir. Şarj maliyeti için bu hesaplama, kWh başına 1,4744 TL * ödendiğini varsayar.

Ayrıca ürün yelpazemizde en üst model olan 1520 Wh’ye sahip AR 3000 L sırt aküsü mevcut. Bu modelin bile şarj edilmesi sadece 2,24TL’ye mal olur ve kullanımınına bağlı olarak 1,5 saatten 8,5 saate kadar bir STIHL BGA 100 yaprak üfleyiciye güç sağlayabilir.

(AP300 S’nin Wh’si 281 Wh yani 281/1000 (kwh’yi Wh’ye dönüştürmek için) x 1,4744 = 0,4143 TL)

Uygun fiyatlı şarj maliyetleri, akü ile çalışan makinelerin daha güçlü hale gelmesi ve akü kapasitelerinin artmasına paralel olarak şarj başına çalışma sürelerinin de artmasıyla peyzaj ve bahçeciliğin geleceği umut verici görünüyor.

Uygun maliyetli ve aynı zamanda çevreniz ve sizin için daha iyi olan bir yakıt kaynağının avantajlarından faydalanmamak için hiçbir neden yok.