STIHL BioPlus zincir ve pala yağı

STIHL bünyesinde büyük bir tutkumuz var: her zaman işleri kullanıcı için biraz daha kolaylaştırmak. Yani makineler ve teknolojiler sürekli olarak geliştirilmekle kalmaz, aynı zamanda ileri teknoloji yağlar ve yağlayıcılar da geliştirilir. Kurum içi STIHL geliştirme merkezinde her gün bu sarf malzemelerinin iyileştirilmesi için uğraş verilir. Hedefimiz çok daha etkili ve çok daha çevre dostu bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacak STIHL motorlu testereler ve güç aletleri için motor yağları ve yağlayıcılar üretmektir.

STIHL bio plus ZincirSTIHL BioPlus zincir ve pala yağı

Bu özel zincir yağı tam bir çevre dostudur ve iyi yağlama sağlar. Bitki bazlı yüksek performanslı yağ gücünü ılıman ve sıcak iklim bölgelerinde gösterir; yağlama kaybına veya yapışmaya neden olmaz. Dahası, kısa sürede toprakta çözünür ve bu özelliği ile Blue Angel-Mavi Melek Çevre Ödülü’nü kazanmıştır.

Saat gibi işler
STIHL BioPlus zincir yağı STIHL tarafından özellikle hızlı çalışan testere zincirlerini yağlamak üzere geliştirilmiştir. Bitkisel bazlı zincir yağı STIHL BioPlus son derece düşük reçineleşme özelliğine sahiptir.

İşler sertleştiğinde bile koruma sağlar.
Özel yağlayıcı ve aktif bileşenler kesme donanımını kısa süreli maksimum termal yüklerden bile etkili biçimde korumaktadır. Zorlu çalışma koşullarında bile duman yoktur. -15°C gibi çok düşük sıcaklıklarda bile mükemmel akışkanlık özellikleri korunur.

Çevre dostudur
STIHL BioPlus zincir yağı kolza tohumu bazlı zincir yağlayıcıları arasında en iyi oksidasyon stabilite değerlerinden birine sahiptir. Uzun süre boşta çalıştıktan sonra bile, reçineleşme nadiren görülür ve Blue Angel çevre ödülüne uygun olarak kullanım için gereken tüm koşulları karşılamaktadır. Biyoçözünür niteliktedir ve suyu kirletici özelliği bulunmamaktadır. Bu nedenle su rezervleri ve ekolojik açıdan hassas bölgelerde kullanıma uygundur.

Yüksek uyumluluk
STIHL BioPlus zincir yağı hafif metal alaşımları, plastikler, boyalar ve elastomerler gibi malzemelerle uyumludur.