STIHL BT 131 Toprak / Buz Delme Makinesi

Güçlü, yakıt tasarruflu bir motor ve önceki versiyonlarından daha büyük bir yakıt deposuna sahip olan  BT 131, daha az yakıtla daha uzun süre çalışır. Ayrıca daha iyi hava filtrasyonu, daha uzun servis aralıkları ve daha uzun ürün ömrü için özel dikey tasarım bir hava filtresi içerir. Yarı otomatik jikle sayesinde çok daha basit bir çalıştırma ile profesyonellerin hemen işe başlaması sağlanır. STIHL Quickstop®  fren ile burgunun takılması sonucu hasar ya da kaza oluşmadan çalışma durdurulur.

“Profesyoneller, 710 cc yakıt deposunun sunduğu uzun çalışma süreleri sayesinde daha fazla iş yapma şansına sahiptir. STIHL burgu freni gibi özelliklerle donatılmış BT 131, performanstan ödün vermeden her türlü işin üstesinden gelmek için mükemmeldir.”diyor STIHL Inc. ürün müdürü Thomas Techow. Bu makine direk çukuru açma, çit montajı, büyük bitki dikim projeleri, çevresel restorasyon ve inşaat uygulamaları gibi profesyonel uygulamalar için idealdir. Opsiyonel STIHL buz kırma ucu ise, buz balıkçılığı ve buzlu koşullarda inşaat gibi profesyonel uygulamalar için mükemmel bir seçimdir.

Ana Özellikler:

STIHL Performansı Kontrol ile Eşleştirir

 • Güvenilir kullanımlı, hafif, yüksek performanslı, STIHL kalitesi ve dayanıklılığına sahip. Daha büyük yakıt deposuna (710 cc) ve düşük emisyonlu bir motora (36.3 cc) sahip. %30 daha uzun çalışma süresi* sağlar
 • Düşük devir / dak (200 dev / dak) ile optimum kontrol ve performans sağlar
 • Burgu takılırsa STIHL burgu freni otomatik olarak devreye girer. Fren sistemi, burgu sert bir yer altı engeline çarptığında burgu ucunun dönmesini durdurur. Fren kolu kullanıcıyla temas ettiğinde, makine derhal durur.
 • Fren debriyajı kilitleyerek kullanıcıların burguyu manuel olarak delikten çıkartmalarını sağlar. Burgu yere sıkışmışsa, kullanıcı, kazmak zorunda kalmadan makineyi saat yönünün tersine döndürerek burguyu rahatça çıkartabilir.

Basitleştirilmiş Başlatma ve Tek Dokunuşla Durdurma

 • Yarı otomatik jikle kolu, kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlayarak basitleştirilmiş üç adımlı başlatma prosedürü sağlar. Başlamak için, kullanıcılar sadece manuel yakıt pompasına basar, burguyu konumlandırır ve marş kolunu çeker.
 • Yarı otomatik jikle kolu, kullanıcının motoru boğma riskini azaltarak otomatik olarak jikle konumundan çalışma konumun geçmesine izin verir.
 • Tek dokunuşla durdurma anahtarı, kullanıcının bir düğmeye basit bir şekilde basarak motoru durdurmasını sağlar. Motor kapalıyken, tek dokunuşla durdurma düğmesi otomatik olarak çalıştırma pozisyonuna geçerek kullanıcıların zamandan tasarruf etmesini sağlar ve yeniden çalıştırırken motorun boğulma olasılığını azaltır; kullanıcılar sadece marş ipini çeker ve işe geri dönmek için gaz tetiğine basar.

Konfor ve Rahatlık için Tasarlandı

 • Daha rahat kullanım için operatörün gövdesine veya bacağına yakın konumlandırılmış büyük kalça yastığı ile gelişmiş titreşim sönümleme sistemi
 • Çalıştırma kolaylığı için tek kumanda kontrolü
 • Ergonomik tasarımı yorgunluğu azaltır ve daha rahat çalışma sağlar
 • Valf ayarı için kolay erişim; valf açıklığı ayarı için servis süresi yüzde 50 azaltıldı *

*Önceki model STIHL BT 130 ile kıyaslanmaktadır.

 

BT 131 Teknik Özellikler

 

4-MIX® motor

1.4 kW STIHL 4-MIX® motoru 2-zamanlı motor ile dört-zamanlı motorun tüm avantajlarını birleştirmektedir. Ekonomik, yumuşak çalışma ve güç. Çok daha az emisyon ve yağ servisine gerek duymaksızın çalışma.

 

 

Uzun ömürlü hava filtre sistemi

Karbüratöre entegre kompansatör ile, uzun ömürlü hava filtre sistemi daha uzun aralıklarla servis ihtiyacı duyar ve güvenilir bir motor koruması sağlar.

 

 

QuickStop burgu freni

The Quickstop burgu freni burgu toprakta sıkıştığında çalışmayı hemen durdurur.Bunun yanı sıra geri dönüş kilidi olarakta görev yapar. Böylece saplanmış burgu kolaylıkla elle sökülebilir.

 

 

Kalça yastığı

Kullanım sırasında kalça yastığı kullanıcının bacağına ya da vücuduna doğru rahatça konumlandırılır. Böylece toprak delme makinesi daha güvenli ve kolay kullanılır.

 

 

Titreşim emici gövde

Dört tireşim sönümleyici eleman ile rahat bir çalışma sağlanır ve delme işlemi sırasında yorgunluğu azaltır. Kolay ve uzun süreli çalışma için motor gövdeye el sapından ayrı olarak oturtulmuştur.

 

 

Çok fonksiyonlu sap

Motor kontrolüne ait tüm elemanlar sağ el sapında bulunmaktadır. Böylece toprak delme makinesini parmağınızla kontrol edebilir, elinizi her zaman çalışma pozisyonunda tutabilirsiniz.

 

 

STIHL BT 131  ile ilgili detaylı bilgi almak için online kataloğumuza https://www.sadal.com.tr/Catalog linkinden, web sitemize https://www.sadal.com.tr/ linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Youtube Ürün Tanıtım videosu;

 

Güncel fiyatı görmek için https://s-line.com.tr/sline-web/ S-line linkine gidebilirsiniz.