STIHL Büyük Britanya İçin Planlanan Merkez

İngiltere’nin Surrey şehrinde bulunan STIHL Genel Merkezi çok uzun yıllardır hizmet vermekteydi. Ancak yıllar içinde artan satışlar ve talep nedeniyle yeni bir binaya ihtiyaç duyuldu. STIHL’in, 11.500 m²’lik özel olarak tasarlanmış yeni bir merkezi ve son teknoloji ürün depo tesisi inşa etme planları sonunda gün yüzüne çıktı.

Aralık 2022’de tamamlanacak olan tesis, yaklaşık 100 kişiye iş imkanı sunacak. Yeni bina aynı zamanda Camberley’deki mevcut binadan sadece iki dakika uzaklıkta olduğu için çalışanların çok fazla yolculuk etmesi gerekmeyecek. Yer değiştirmenin Ocak 2023 içinde planlandığı ve tüm çalışanlar bu yeni binaya taşınmayı dört gözle bekledikleri gelen haberler arasında.

Geçen yıl planlama izni alınan yeni genel merkez, inşaat projeleri için dünyanın önde gelen sürdürülebilirlik değerlendirme yöntemi olan BREEAM Sertifikasyonu da dahil olmak üzere birinci sınıf çevresel referanslara sahip.

Yeni tesise enerji sağlamak için toplam çatı alanının (1600m²) üçte ikisinin fotovoltaik güneş panelleri ile kaplanması planlanıyor. Elektrikli araçlar tarafından kullanılmak üzere şarj noktaları da kurulacak.

Tesis bünyesinde kapsamlı bir bitkilendirme de yapılacak. Bu nedenle bina peyzajı, çalılar, ağaçlar ve kır çiçekleri ile yapılmış bir bahçeyle çevrili olacak. Yine de bitkilendirme için tek taahhüt bu değil. Bölgedeki üç biyoçeşitlilik dengeleyici dikim planı, inşaat sırasında kaldırılan yeşilliklerin yerini alacak ve ayrıca ek %10’luk bir alana daha dikim  yapma koşulu eklenecek.

9.000m² ‘lik yeni depo alanı, üretkenliği, verimliliği ve alan kullanımını en üst düzeye çıkarmak için en son teknolojiye sahip toplama ve depolama sistemlerine sahip olacak. Bitişikteki 2.285 m²’lik ofis alanında ise özel eğitim tesisleri, tesis bünyesinde bir restoran, esnek ortak çalışma alanları ve teknik bir atölyenin yer alması planlanıyor.

Bu yüksek teknoloji ve son yılların en modern ve çevreye duyarlı tesisi STIHL Ailesine hayırlı olsun.