STIHL GTA 26, Yılın En Çok Taklit Edilen Ürünü

STIHL’in Akülü Budama Testeresi GTA 26, nasıl oldu da sahte ürün satıcıları tarafından en çok imitasyonu yapılan ürün oldu. STIHL bu minyatür motorlu testeresi ile gerçekten gerekli olan bir ihtiyaca cevap verdi. Ve bu durum kısa süre içerisinde GTA 26’yı STIHL’in en popüler aletlerinden biri haline getirdi.

STIHL GTA 26 ile henüz tanışmadıysanız, akü ile çalışan inanılmaz derecede kullanışlı bir motorlu testeredir. Çit düzeltme makineniz ya da budama makasınız kesmediğinde ve motorlu testerenizin elverişli olmadığı durumlarda, her zaman elinizin altında bulundurabileceğiniz bu küçük budama testeresi harika bir araçtır.

Ne yazık ki, tasarım o kadar cazip ve ürünü çoğu zaman stokta bulmak o kadar zor ki, taklit ürün siteleri ve bazı şüpheli reklamlar insanları dolandırıcıların tuzağına düşürüyor.

STIHL GTA 26 DOLANDIRICILIĞI NASIL OLUR?

Özellikle sosyal medyada (Facebook, Instagram v.b) yayınlanan reklamlardan herhangi biri sizi yasal gibi görünen ve GTA 26’yı çok düşük fiyatlara sunan bir sayfaya götürür. Ancak sipariş verdikten sonra, bunun ucuz bir taklit olduğunu anlamak için haftalarca bekleyebilirsiniz. Sahte ürün orijinali ile aynı görünüyor ve hatta aynı STIHL renklerine sahip olmasına rağmen, ürünün çok düşük kalitede olduğunu elinize aldığınız anda farkedebilirsiniz.

Bir diğeri, dolandırıcılar en başından sonuna kadar siparişinizin bir akülü testere olduğu algısını yaratırlar. Sipariş özetinizdeki önemli noktaları ve dipnotları kaçırırsanız, yalnızca bir zincir sipariş ettiğinizin farkına varmayabilirsiniz.

Bize yapılan bazı şikayetlerden, son kullanıcıların bu kopya ürünü sipariş ettiklerini -ya da sipariş ettiklerini zannettiklerini-, ancak  sadece bir el testeresi teslim aldıklarını görüyoruz. Teslim alınan ne bir güç aleti ne de herhangi bir STIHL ürünü değil.

Bu sahte ürün satıcılarından ürün alan kişiler e-postalarına veya telefonlarına yanıt alamıyorlar ve sipariş verdikleri web sitelerinin kısa sürede kapandığını görüyorlar. Kopya ürün satanlar tarafından kapanan web sitelerinin yerine farklı adla başka web siteleri açılıyor.

Aslında sorun düşündüğünüzün çok ötesinde. Sahte ürün satan bu web siteleri sadece STIHL’in kopyalarını satmıyorlar. GTA 26 dışında en çok satan el aleti, nalbur malzemeleri, bıçaklar ve hatta bilgisayarlar gibi, daha pek çok farklı ürünün sahtesini, kısa sürede teslimat ve süper düşük fiyatlarla satarak cezbedici hale getiriyorlar. Sonuçta son kullanıcının aldatılması ve mağdur olması kaçınılmaz oluyor.

Sahte ürün satıcıları ve web sitelerini belirlemek için nelere dikkat etmelisiniz:

• İrtibat bilgilerinin eksik ve yetersiz olması.
• Sitenin güvenliğini kontrol edin. Site adresinin başında https:// olmalıdır.
• Bazı web sitelerinde tek ürüne ait satış olması.
• “Orijinal”, “özgün” veya “gerçek” ürünler sattıklarını iddia etmesi.
• Sitedeki bazı bağlantıların çalışmıyor olması.
• Sıra dışı fiyatlı ürünler.
• Ürün hakkında sorularınız için sizi whatsapp hattına yönlendirmesi.
• Satın almadan sonra onay mailinin gelmemesi.
• İletişime geçildiğinde gmail uzantılı emailler ile yanıt verilmesi.

 

BU DURUMDA NE YAPMALIYIZ?

Ürün, fiyat, web sitesi, irtibat bilgilerinden herhangi biri şüpheli görünüyorsa, satın alma kararınızı mutlaka gözden geçirin ve hemen sipariş vermeyin. Genellikle bu tür internet üzerinden satışlar gerçek olamayacak kadar iyi seçenekler sunar. Kesinlikle kanmayın ve info@sadal.com.tr adresine e-posta gönderin veya 0850 205 44 18 nolu ücretsiz müşteri hizmetleri hatımızdan bize ulaşın.

STIHL ürünlerini yalnızca Yetkili SADAL Bayilerinden ve S-line Online sipariş sayfasından satın alabilirsiniz. GTA 26 ile ilgileniyorsanız bulunduğunuz bölgede bulunan size en yakın SADAL Bayilerini buradan öğrenebilirsiniz.

Bu yazının, mevcut kafa karışıklığının bir kısmını gidermeye yardımcı olacağını umuyoruz. Eğer sosyal medyada veya herhangi bir e-ticaret sitesinde şüphelendiğiniz STIHL ürünleri var ise ya da sahte/taklit ürünlerin satıldığı bir siteden haberdar iseniz lütfen bizimle iletişime geçiniz.

SADAL A.Ş internet üzerindeki sahte ve taklit ürünleri pazarlamaya çalışan siteleri araştırmakta ve bu sitelerin kapatılması için gerekli tüm hukuki işlemlere başvurmaktadır.

Müşteri hizmetlerimiz ile info@sadal.com.tr adresinden ya da 0850 205 44 18 no’lu telefon ile irtibata geçebilirsiniz.