STIHL Hava Filtre Sistemi

Uzun ömürlü hava filtre sistemlerimiz son derece dayanıklıdır. Yüksek kaliteli malzemelerden üretilir. Makinenizi daha uzun süre ve yüksek performansta kullanmak için idealdir.

MAKİNENİZİN NEDEN HAVA FİLTRESİNE İHTİYACI VAR?

Motor çalışırken yanma işlemi için sürekli olarak havaya ihtiyaç duyar. Bu hava motora ulaşmadan önce bir filtreden geçerek yanma sürecinin mümkün olduğu kadar sorunsuz ilerlemesini, aşınma ve yıpranmayı minimumda tutmasını sağlar. Bu işlem ile beton tozu, ahşap talaşı ve diğer ince partiküller gibi istenmeyen parçacıklar filtrelenerek motora girmeleri önlenir. Birçok STIHL motorlu testere modeli ve tüm STIHL kesme makineleri, bu riski daha da azaltmak için yenilikçi, uzun ömürlü bir hava filtresi sistemi içerir.

TESTERELERDE STIHL HAVA FİLTRESİ: UZATILMIŞ SERVİS ÖMRÜ

Birçok STIHL motorlu testere, aşağı yöndeki filtre elemanlarının yükünü hafifletecek yönlendirmeye sahip, yenilikçi, uzun ömürlü bir hava filtre sistemi içerir. Çalışma şekli ise aşağıdaki gibidir:

 • Başlangıç ​​olarak, giren hava volan tarafından harekete geçirilir. Bu, havadaki daha büyük ve daha ağır parçacıkları temizler. Önceden filtrelenmiş hava, yönlendirme kanalı boyunca STIHL güç aletinizin motorundaki hava filtresine iletilir.
 • Daha sonra hava, yüksek kapasiteli hava filtresinden geçirilir, böylece karbüratör veya STIHL enjeksiyon sistemi aracılığıyla motora iletilen hava temizlenmiş olur. Elektrikli makinelerimizin birçoğunda hava filtresi değiştirilebilir. Bu, filtre malzemesinin koşullara uyacak şekilde uyarlanabileceği anlamına gelir; örneğin soğuk havalar için poliamid filtreler veya polietilen filtre malzemesinden yapılmış yüksek performanslı, yenilikçi HD2 hava filtresi kullanılabilir. HD2 hava filtresi gözenekleri, keçe ve poliamid filtrelere göre %70 daha küçüktür, bu da havadaki en ince tozları bile etkili bir şekilde filtreleyebileceği anlamına gelir. HD2 hava filtresi aynı zamanda yağ ve su itici olmasının yanı sıra, filtrelenmemiş havanın motora girmesini önleyen ve böylece servis ömrünü uzatan son derece etkili bir sızdırmazla donatılmıştır. Dahası, HD2 hava filtreleri birçok kez temizlenebilir ve yeniden kullanılabilir.

STIHL profesyonel ipucu: Bazı motorlu testere modellerinde standart keçe hava filtrenizi HD2 hava filtresine yükseltebilirsiniz. Farklı motorlu testere modellerine uyacak şekilde üç çeşidi mevcuttur.

KESME MAKİNELERİNDE STIHL HAVA FİLTRE SİSTEMİ: SİKLON GÜCÜ

STIHL kesme makinelerinin tümü, siklon yönlendirme, kâğıt filtre ve ince toz filtresi içeren uzun ömürlü bir hava filtre sistemine sahiptir. Yenilikçi siklon yönlendirme sistemi, günlük filtre temizleme ihtiyacının azalması ve filtre servis ömrünün çok daha uzun olması anlamına gelir. Hava filtre sistemi detaylı olarak şu şekilde çalışır:

 • İlk aşamada siklon yönlendirme, giren havada bulunan toz parçacıklarının yaklaşık %80’ini çıkarır. Bu parçacıklar, klasik sistemlerden farklı olarak hava filtresinde birikmez, soğutucu havayla birlikte motor dışına çıkartılır.
 • Daha sonra kâğıt filtre, siklon yönlendirme sisteminden geçen havadaki parçacıkları uzaklaştırır. Bu verimli yönlendirme servis ömrünü uzatmaya yardımcı olur.
 • Kağıt filtreden sonra ince toz filtresi kalan tüm ince toz parçacıklarını yakalar.

STIHL HAVA FİLTRE SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Uzun ömürlü hava filtre sistemleri birçok avantaj sunar.

 • Etkili filtreleme: parçacıklar hava filtresine ulaşmadan önce hava akımından uzaklaştırılır.
 • Daha uzun filtre servis ömrü: Hava filtresinin temizlenmesi ve değiştirilmesi için servis aralıkları önemli ölçüde uzar. Bu aralıklar filtre malzemesine ve kullanım sıklığına göre değişiklik gösterebilir.
 • Az bakım gerektirir ve kullanıcı dostudur: STIHL uzun ömürlü hava filtre sistemleri herhangi bir özel veya karmaşık bakım gerektirmez.
 • Kolay bakım: Motorlu testeredeki hava filtresini temizlemek kolaydır. İşlemin ayrıntılarını makineyle birlikte verilen kullanım kılavuzunda bulabilirsiniz.

ÖZET: STIHL HAVA FİLTRE SİSTEMİ

 • Hava filtresi, motor tarafından emilen havadaki istenmeyen parçacıkları temizler.
 • STIHL, makine ve mevcut uygulama için tasarlanmış bir dizi yenilikçi hava filtresi geliştirmektedir. Yeni bir filtreye ihtiyacınız varsa, en yakın Yetkili Sadal Servisleri size tavsiyede bulunmaktan mutluluk duyacaktır.
 • STIHL hava filtreleri makinenin uzun servis ömrünü garanti eder, pistonların ve silindirlerin erken aşınmasını önler ve yakıt/hava karışımını toz ve kirden uzak tutar.