STIHL Magnezyum Döküm Üretim ve Lojistik Tesisi

STIHL Magnezyum Döküm, Almanya Weinsheim’daki tesisini genişletti. Resmi temel atma töreninden 13 ay sonra inşaatın başarıyla tamamlandığı ilan edildi. Yeni binaya toplam 18 milyon avro yatırım yapıldı. STIHL Danışma Kurulu ve STIHL Denetleme Kurulu Başkanı Dr Nikolas Stihl şunları söyledi:

“Yeni lojistik merkezinin sağladığı kapasitedeki önemli artış, Eifel bölgesindeki magnezyum döküm fabrikamızın devam eden başarısına önemli katkı sağlayacaktır. Bu, Almanya’daki genel merkezimize olan bağlılığımızı daha da pekiştiren Weinsheim lokasyonundaki en büyük tek yatırımdır. STIHL Magnezyum Döküm’ün Genel Müdürü Hartmut Fischer; ” Yeni bir üretim ve lojistik tesisi kurarak daha fazla büyümek ve konumumuzun geleceğini güvence altına almak için uğraştık. Bu yeni üretim lojistik tesisi ile ek depolama alanı ekliyoruz ki bu son birkaç yıldaki güçlü büyümemize katkı sağlamak ve iç lojistik süreçlerini optimize etmemiz için acilen gerekliydi. İnşaat Mayıs ayı ortasında, tam zamanında ve bütçe dahilinde resmi olarak tamamlandı. Bu inanılmaz bir başarı. Katılan tüm şirketlere ve elbette sahadaki ekibimize ve Waiblingen’deki STIHL genel merkezindeki meslektaşlarımıza teşekkür ederim.” dedi.

Yeni üretim ve lojistik tesisi 6.300 metrekarelik bir taban alanına sahip ve 11.100’ün üzerinde depolama adresi sunuyor. Lojistik merkezi üretim hattına yakın bir konumda ve üretimden kaynaklanan atık ısıyı kullanmakta. Bu da onu özellikle enerji tasarruflu bir yerleşke yaparak, kendi ısıtma kaynağı olmadan çalışılmasını sağlar. Ayrıca, daha önce lojistik amaçlı kullanılan yaklaşık 4.500 metrekarelik bir alan da boşaltılmıştır. Hartmut Fischer şöyle açıklıyor: “Yeni kazanılan üretim alanı, STIHL Magnezyum Döküm’de üretim hacmini artırmamıza ve kokil alüminyum dökümü gibi alanlarda yeni teknolojiler kurmamıza ve böylece daha çok istihdam yaratmamıza olanak tanırken  gelecekte daha fazla büyüme içinde yüksek olasılık sağlıyor.”

STIHL Magnezyum Döküm 1971 yılında kuruldu. Bugün, Avrupa’nın en büyük ve en modern magnezyum döküm tesislerinden biridir. Yüksek kaliteli ürünleri ile tesis, küresel STIHL üretim ağının önemli bir parçasıdır. Weinsheim’daki yaklaşık 750 çalışanı, motorlu testereler ve güç aletlerinin yanı sıra otomotiv, motosiklet, bisiklet, elektronik ve tıbbi teknoloji endüstrileri için yüksek kaliteli magnezyum bileşenleri üretmektedir. Gelirinin yaklaşık yüzde 25’i dış müşteriler için kalıp döküm projelerinden gelir.