STIHL Motorlu Testere Model Kodları

Bu yazıda motorlu testere model kodları ile ilgili özet bilgiler bulacaksınız.

 

Motorlu testere model kodu dediğimizde; örnek olarak MS 362 modelinin yanında bulunan C ve M harflerini anlatmak istiyoruz. Eğer bu harflerin ne anlama geldiğini biliyorsanız motorlu testerenizin özelliklerini de biliyorsunuz demektir.

Bu konuyu daha derinlemesine öğrenmek isterseniz bu linke tıklayarak orijinal yazıyı görebilirsiniz.

Modellerin başında ki “MS”  

Motorlu testerenin Almanca karşılığı  Motorsäge. Bu kelimenin kısaltması MS. Modellerin başında bulunan MS – ürünün motorlu testere olduğunu anlatıyor.

Rakamlar ne anlatıyor ?

MS 362 örneğinde; birinci rakam bize motorun güç sınıfını gösterir.

Ortada ki rakam aynı güç sınıfı içinde ki motorların kendi aralarında kıyaslanma sıralamasını gösterir. Mesela MS 311,  MS 362 ve MS 382 modellerinin her üçü de 3. kategoride güçlüler ama 382, 362’den, 362’de 311’den daha güçlü. Zira 8, 6’dan, 6’da 1’den büyük.

Üçüncü rakam motorun versiyonunu gösteriyor. MS 362 ‘deki 2  bu modelinin motorunun 2 kere geliştirildiğini gösterir. İlk  model MS 360 geliştirilerek MS 361 ve bu modelde geliştirilerek MS 362 oldu. Yani MS 360 modelinde 2 versiyon değişikliği olduğunu anlayabilirsiniz.

Bu konuyu daha derinlemesine öğrenmek isterseniz bu linke tıklayarak orijinal yazıyı görebilirsiniz.

Diğer Harfler

Yukarıda anlatılan model işaretlemelerinin sonunda bazen bir harf ya da birden fazla harf bulunabiliyor. Bu harfler motorlu testerenin sahip olduğu özellikleri bize gösteriyor.

Bu harflerin anlamlarını aşağıda ki kısa  videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. İzlediğinize değecek, emin olabilirsiniz.

Tüm bu harflerin detaylı incelemesini okumak için  bu linke tıklayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Şimdi STIHL Motorlu Testerelerinin modellerinin ne anlama geldiğini bildiğinize göre seçtiğiniz modelin ihtiyaçlarınıza karşılık verip veremeyeceğini rahatlıkla anlayabilirsiniz.

O zaman sizi S-Line’a motorunuzu seçmeye davet ediyoruz.