STIHL Motorlu Testereler Nasıl Üretiliyor?

STHIL motorlu testereler… İnce mühendislik ve kaliteli üretimin en mükemmel hali.

STIHL Inc. Virginia Beach, Virginia, ABD’de bulunan fabrikamızda efsanevi motorlu testerelerimizin çoğunun da aralarında bulunduğu 75 modelden fazla benzinli güç aleti üretilmektedir. Sanılmasın ki sadece Amerika’da üretiyoruz; bugün bahsi geçen fabrikamız STIHL’in Dünya üzerinde ki fabrikalarından sadece biri…

563d7033426ad.image

Amerika’daki bu üretim tesisimiz en üstün bilgisayar teknolojileri ve insan gücüyle yürütülen çalışmaları en iyi şekilde birleştirerek, motorlu testerelerimizi size teslim etmeden önce mükemmel hale getiriyor.

İlk aşama, STIHL pala üretim tesisimizdir. STIHL eşi benzeri bulunmayan bir kalite sunabilmek için bu ürüne özel bu tesisi kurdu, hatta içindeki ekipmanları da kendi mühendisleri tasarladı.

STIHL aynı zamanda kullandığı parçaların çoğunu kendisi üretiyor; metal ve polimerler gibi ham maddeleri her yönüyle mükemmel motor parçalarına dönüştürüyor.

STIHL motorlu testerenin montaj işlemi, STIHL pistonu, krank miline bağlandığında başlar.

Bu adımdan itibaren motorlu testere birçok montaj istasyonundan geçer ve her birinde krank mili ve pistonun takıldığı blok, motor yuvası, karbüratör, tutacak çerçeveleri, zincir germe mekanizması gibi önemli bileşenlerle bir bütün haline gelir.

Sonra, STIHL Quickstop® zincir freni yerleştirilir. Bu çok özel zincir freni, kullanıcı tarafından elle etkinleştirildiğinde ya da testerede geri tepme oluştuğunda zincirin hareketini durdurmak üzere tasarlanmıştır. Tüm bu parçalar monte edildikten sonra, sağlam ve güvenli bir elektrik bağlantısı için ateşleme modülü elle yerleştirilir ve kabloları bağlanır. Bizi diğerlerinden ayıran son adım ise test aşamasıdır. Burada motorlu testerelerin en iyi performansı sunduğundan emin olmak için her biri makina çalıştırılır ve incelenir.

STIHL motorlu testereleri bu aşamadan sonra paketlenir ve sadece ABD çapındaki 8000 servis bayisine gönderilmekle kalmaz aynı zamanda dünyanın dört bir köşesindeki STIHL şirketlerine yada ithalatçılarına gönderilir. Bir STIHL motorlu testerenin nasıl yapıldığını öğrendiğinize göre artık nasıl bir performans sergileyeceğini tahmin edebilirsiniz. Güvenebileceğiniz kalite, güvenebileceğiniz bayiler için bir tek STIHL var.

maxresdefault

STIHL Inc. Virginia Beach Fabrikasının girişi