STIHL MSA 120 C-BQ Akülü Testere

Yakacak odunu hazırlamak ve odunsu kalın bitki örtüsünün seyreltilmesi- bunlar, bahçe ve soba yada şömine kullanıcılarına yönelik motorlu testere uygulamaları. Onları düşünerek, STIHL, MSA 120 C-BQ’yi de içeren STIHL “Compact” hafif ama güçlü ama kompakt kablosuz güç ürünlerini cazip bir fiyat-performans oranında pazara sunuyor.

Motorlu testereler önemli bir buluştur aslında çok amaçlı çalışırlar. Bununla birlikte, bu tür güç ürünleri çok profesyonel ekipman olarak görülürler ve bu nedenle bazı son kullanıcılar tarafından gözden kaçırılmaktadırlar. “Compact” akülü sisteminin bir parçası olan yeni STIHL MSA 120 C-BQ, bu algıyı değiştirmek üzere üretildi. Bahçe sahipleri ergonomik tasarımı sayesinde bu güçlü ama hafif makineyi uzun süreler rahatça kullanabilecekler. STIHL, bu yeni üründe kullanım kolaylığı da sağlamıştır, örneğin, yandan hızlı zincir germe özelliği ile testere zincirini hiçbir avadanlığa gerek duymadani parmaklarınızı tehlikeye atmadan rahatça gerdirilebileceksiniz.

Sessiz ama güçlü
MSA 120 C-BQ, tamamen geliştirilmiş elektrikli motoru sayesinde sessiz çalışır ve kulak koruyucuları kullanmaya gerek kalmaz. Dolayısıyla kullanıcıların algıları hep açık kalır, komşularının ve sese duyarlı yakınlarının sinirlerine basmamış olurlar. STIHL tarafından geliştirilen ve İsviçre’de uzmanlaşmış kendi zincir fabrikasında üretilen son derece hassas testere zinciri ile temiz bir kesim sağlanmaktadır. Zincirli testerenin tüm diğer bileşenleri ile aynı şekilde optimal şekilde uyumludur. Tıpkı diğer tüm STIHL ürünlerinde olduğu gibi.


Ara durdurma yeri bulunan akü haznesi

Testere gücünü hızlı ve kolay bir şekilde kapatmak için, STIHL’deki mühendisler akü haznesi için özel bir tasarım gerçekleştirdi: iki aşamalı akü takma sistemi. 1. Pozisyonda akü, akü haznesine oturur ve düşmez. Bununla birlikte, makinenin temas noktalarına değmez. 2. pozisyonda akü tam olarak hazneye oturur ve temas noktaları öpüşür. Artık akülü testere çalışmaya hazırdır. Zekice bir ayrıntı.

Sistem fikri
MSA 120 C-BQ ile birlikte güçlü STIHL AK 20 “lithium ion” akü kullanılması önerilir. 100 defa 10 × 10 cm2 kereste kesimi için yeterli güce sahiptir. Dip not olarak belirtmeliyiz ki AK 20 aküleri STIHL’in tüm “compact” akülü güç ürünlerine uyumludur. Bu modüler sistem, birden fazla makineye sahip olan kullanıcılar için özellikle yararlıdır ve bu nedenle akü ve şarj aletini herhangi biri ile birlikte kullanabilirler.

 

MSA 120 C-BQ Teknik Özellikler
Akü / Şarj Aleti 1 AK 20 / AL 101
Çalışma Süresi 2 35,00 dk
Ağırlık 3 2,50 kg
Zincir Dişi 1/4″ P
Zincir Tipi Picco Micro 3
Pala Uzunluğu 4 30,00 cm
Zincir Yağı Deposu 0,11 L
Ses Gücü Seviyesi 5 94,00 dB(A)
Ses Basıncı Seviyesi 6 83,00 dB(A)
Titreşim Seviyesi-Sağ 7 3,20 m/s²
Titreşim Seviyesi-Sol 8 3,40 m/s²
Zincir Yağlama Sistemi Ematic  Var
Aletsiz Kitlenebilir Depo Kapağı  Var
Yandan Hızlı Zincir Germe (B)  Var

 

1 Tavsiye edilen
2 Verilen değer tavsiye edilen akü içindir. Diğer akülerin çalışma süresi için aküler ve şarj aletleri bölümüne bakınız. Çalışma süresi yapılan işe bağlı olarak değişebilir.
3 Zincir ve pala dahil,akü hariç
4 Nominal uzunluk
5 K faktörü Dir.2006/42/EG=2,5 dB(A)
6 K faktörü Dir.2006/42/EG=2,5 dB(A)
7 K faktörü Dir. 2006/42/EG = 2m/s²
8 K faktörü Dir. 2006/42/EG = 2m/s²