STIHL Pala Seçeneklerini Tartmak

Motor ünitelerinin yanı sıra, STIHL kendi testere zincirlerini ve palalarını da geliştirmektedir. Bu üç bileşenin kusursuz bir şekilde eşleşmesi, daima en yüksek kesim performansı ve güvenlik anlamına gelmektedir. Testerenin ağırlığı, kullanımının rahat ve kullanışlı olmasını sağlamak için çok önemlidir. Bu nedenle STIHL, zincir ve palalar da dahil olmak üzere testerenin bütün bileşenlerini sürekli olarak daha hafif hale getirmeye çalışmaktadır.

STIHL PALA 1
STIHL her ürünü için, uygulama alanına özel, doğru pala üretmekte ve sunmaktadır.

STIHL Palaları
Pala, testerenin rehberidir. Zincir dişlisi ve testere zinciri ile birlikte, pala güçlü motor performansını neredeyse kusursuz kesim performansına dönüştürür.

İki temel tip pala vardır: Duromatic (Elmaslı) ve Rollomatic (Makaralı). Duromatic palalar tam profesyonel ve özellikle güçlü sınıf motorlu testereler, zor şartlarda uzun süre çalışmalar için idealdir. Rollomatic palalar ise profesyonel, yarı-profesyonel kullanıcılar için kolay ve rahat kullanım için tasarlanmışlardır. Rollomatic palalarda özel sızdırmaz rulmanlar sayesinde kir, talaş ve benzeri maddeler rulmanın içine girerek zarar veremez. Makaranın içinde bulunduğu yağ palanın kullanım ömrü süresince yeter.

STIHL Pala 2

STIHL palaların tamamen simetrik şekli, kullanıcıların iki uzun kenardan eşit şekilde faydalanmalarını sağlayarak, iki yönlü kullanımını mümkün kılar.

STIHL her ürünü için, uygulama alanına özel, en doğru palayı üretmekte ve sunmaktadır. STIHL kalitesi; uzun yılların tecrübesi, yüksek kaliteli malzemelerin kullanımı, yenilikçi üretim teknikleri, ultra modern üretim tesisleri, çoklu elektronik üretim kontrolleri ve yüksek standart kalite kontrolleri ile sağlanmaktadır.

 

Good to know gorseliBilmek güzeldir…

STIHL Ematic sistemine sahip olan palalarda, kesme aparatına ve ağaç tipine bağlı olarak zincir yağı tüketimi %50’ye kadar azaltılabilir. Sistem, bir Ematic pala, bir Oilomatic testere zinciri ve bir hacim ayarlı yağ pompası içerir. Zincir yağı, tam gerekli olduğu yerde, tam olması gereken miktarlarda kullanılır.

 

STIHL Rollomatic ES light
Özellikle hafif bir pala istiyorsanız, Rollomatic ES Light’dan başka bir ürüne bakmanıza gerek yok.

Rollomatic light gorseli

STIHL Rollomatic ES light

Özellikle hafif olarak üretilmiş olan STIHL Rollomatic ES Light pala; devirme, çapraz kesim ile ormancılık işlerinde, ayrıca uzun kesim sürelerinde kullanılmak üzere geliştirilmiş olan profesyonel testereler ile, tarım ve inşaatta kullanım için uygundur. Bu pala, aşınmaya dayanıklı çelikten yapılmış STIHL Rollomatic ES’nin hafif bir versiyonudur. Boşluklar özel bir lazer tekniği kullanılarak öğütülmüş ve kaynaklanmıştır. Bu sayede esnek bir dış yapı ve alt yapıya sahip içi boş bir çerçeve oluşur ve pala Rollomatic ES paladan %30 daha hafiflemiş olur. Hafifleyen pala ile testerenin dengesini iyileşir ve böylece kullanıcıların kesim yaparken daha uzun süre çalışabilmeleri mümkün olur.

STIHL’de hafif üretim
Hafif üretim her zaman işimizin merkezinde olmuştur. Andreas Stihl’in orjinal fikri “taşınabilir ağaç kesme makinesi” idi. İlk tek kişilik kullanıma uygun BL motorlu testerenin adı, hafif tasarımına atıfta bulunmaktadır. “Benzin (Benzin) Hafif (Leicht)”

1954 İlk gerçek hafif testere – BLK benzin motorlu testere – 11 kg ağırlığında. Baş harfleri BLK, Benzin (benzin), Leicht (hafif) ve Klein (küçük) için eklenmişti. 1966 yılında, STIHL 040 motorlu testere ile ilk kez 2.0 kg / HP güç-ağırlık oranını elde etmeyi başardı. 

1994 Rollomatic Light pala geliştirildi. Hafif pala, iki büyük ölçüde oyulmuş çelik plakadan oluşur ve boş alanlar cam lif takviyeli poliamid ile doldurulur.

2010 Rollomatic ES Light pala geliştirildi. Boş alanlar özel bir lazer tekniği kullanılarak öğütülür ve kaynaklanır. Bu, esnek bir dış yapı ve alt yapıya sahip içi boş bir çerçeve oluşturur.

Bu tarihi gelişmeler bugün de devam ediyor. Sadece 780 gram ağırlığındaki son geliştirilmiş – STIHL Rollomatic ES Karbon – dünyanın en hafif 63 cm’lik palasıdır. Karbon pala, sadece sınırlı sayıda özel üretim olarak sunulacak olsa da, Andreas Stihl tarafından insanların çalışmalarını ve doğa ile yaşamalarını kolaylaştırmak için belirlenen yolda devam ettiğimizin kanıtıdır. STIHL, bu gelişmeyi gelecekte motor testerelerin ağırlığında fark edilebilir düşüşler yapmaya devam etmek için kullanmaya devam edecektir.