STIHL Palalarıyla En Yüksek Performans

Sadece STIHL palaları, STIHL motorlu testerelerinin kesim karakteristiğine uygun olarak tasarlanmıştır.

STIHL dünya çapında kendi benzin motorlu testereleri için pala ve zincir üreten tek üreticidir.
STIHL palalarını kimyasal bileşeni özel olarak saptanmış yay çeliğinden lazer kesimi ile üretmektedir. Bu özel alaşımlı çekil sayesinde palalar esnek kalırken aynı zamanda çarpılmaya karşı dayanıklı hale getirilmiş olurlar. Pala kanalları ise indüksiyon ile sertleştirme işlemine tabi tutulurlar.
Çekirdeğin mikroyapısı etkilenmeden, dış yüzeyin sertleştirilmiş bir katman oluşturması sağlanır: aşınma direnci, yüzey sertliği ve yorulma ömrünü uzatan bu yüzey sertleştirme işlemi aslen aşırı yüke maruz kalan parçalarda tercih edilir. İndüksiyon, parçalara aşırı yüklemelere dayanabilecekleri, derin ve sert bir yüzey sağlar. Yorulma dayancı, son derece sert bir dış katmanla çevrilmiş, yumuşak bir çekirdek oluşumu ile artırılır. Bu özellikler burulma momenti ve darbeye maruz kalan yüzeyler için gerekli özelliklerdir. İndüksiyon işlemi her seferinde tek bir bölgeye uygulanabildiğinden boyutsal değişikler için üstün öngörü sağlar. İşte bu nedenle STIHL palaları hem esnek, hem dayanıklı ve hemde uzun ömürlüdür.
STIHL palaları Duromatic (Elmaslı) ve Rollomatic (Makaralı) olmak üzere iki sınıftır. Duromatic palalar tam profesyonel ve özellikle güçlü sınıf motorlu testereler, zor şartlarda uzun süre çalışmalar için idealdir. Rollomatic palalar ise profesyonel, yarı-profesyonel kullanıcılar için kolay ve rahat kullanım için tasarlanmışlardır. Rollomatic palalarda özel sızdırmaz rulmanlar sayesinde kir, talaş ve benzeri korozif maddeler rulmanın içine girerek zarar veremez. Makaranın içinde bulunduğu yağ palanın kullanım ömrü süresince yeter.

Bunları biliyormuydunuz?
Rollomatic palalarda palanın makaralı burnu değiştirebilir özelliktedir.
STIHL palaların tam simetrik şekli paların çevrilerek kullanılmasını sağlar. Böylece palanın her iki tarafıda eşit olarak aşınır.
Pala hakkında önemli bilgiler palanın üzerine lazer ile yazılmıştır. Çok zor şartlarda dahi çalışılsa bu yazılar silinmez.

Önemli Bilgi: Güç aletinin uygun olmayan kullanımı ciddi veya ölümcül yaralanmalara neden olabilir. Bu ürünleri kullanmadan önce “kullanma kılavuzunu” mutlaka okuyun, anlayın ve uygulayın.