STIHL soruyor, Robert Ebner yanıtlıyor

Ormancılık profesyoneli ve odun kesme sporcusu olan Robert Ebner (29) “Mesleki eğitimi boyunca her yerde STIHL ile karşılaştığını” söylemiştir. Yaptığımız röportajda hangi STIHL aletiyle başladığını ve 2013 STIHL ODUN KESME SPORLARI Dünya Şampiyonasının onun için unutulmaz bir deneyim olduğunu açıklamıştır.

Ottelmannshausen, Almanya’da yaşayan Robert Ebner (29) şu anda ForstBW’de emniyet eğitmenidir ve çalışanlara mesleki emniyet, çalışma yöntemleri ve ergonomi hakkında dersler vermektedir. 2006 yılında odun kesme sporcusu olmuştur ve şu anda Almanya’nın en iyileri arasında yer almaktadır. STIHL ODUN KESME SPORLARI Serisi (STS) yetenek avı etkinliğinde keşfedilmiştir ve o tarihten bu yana yarışmanın daimi katılımcılarından olmuştur. Robert Ewner Almanya şampiyonluklarının yanı sıra 2010 Dünya Şampiyonası’nda da ikinci olmuştur. Ebner boş zamanlarında bile testeresinden uzak kalmayıp ahşaptan heykeller yapmaktadır.

2014 yılında sakatlığı nedeniyle birkaç ay işinden ve odun kesme sporundan uzak kalmış ve son STS Dünya Şampiyonası’na katılamamıştır. Ancak 2015 yılının başlarında katıldığı yarışmalarla geri dönüş yapmıştır.

Neden STIHL?
Robert Ebner (R. E.): “Her şey ormancılık profesyoneli olmak amacıyla katıldığım mesleki eğitimle başladı. Her yerde STIHL ile karşılaşıyordum. STIHL adını duyduğunuzda aklınıza ilk gelen kalite ve sağlamlıktır. Yani güvenilir aletlerdir.

İlk mesleki eğitmenimin STIHL aletleri vardı. Bir buçuk yıl sonra birlikte çalışmaya başladığım yeni eğitmenim çoğunlukla rakip şirketlerin ürünlerini kullanıyordu. Bu noktada hangi üreticiyle devam etmek istediğime karar verecektim. Bu nedenle farklı aletleri test ettim. STIHL aletleriyle olan deneyimim ve yakında iyi bir uzman STIHL bayisinin bulunması tercihimi belirledi.

2006 yılında STIHL Odun Kesme Sporlarında yarışmaya başladığımda bu aile şirketinde tıpkı büyük bir ailenin sahip olduğu dinamiklerin bulunduğunu fark ettim. STIHL’de çalışan insanlar kendi ürünlerinin arkasında duruyorlar. Bu deneyim doğru kararı aldığım yönündeki inancımı daha da pekiştirdi”.

İlk STIHL aletim…
R.E.: “İlk STIHL aletim … (düşünüyor): STIHL MS 460. Bu satın aldığım ilk testereydi. Çıraklığım sırasında kullandığım ilk motorlu testere 026’ydı. STIHL ile olan ilk önemli deneyimim mesleki eğitimimin ilk yılında ekipçe büyük bir meşe ağacını kesmekle görevlendirildiğimiz zamandı”.

Gurur duyduklarım…
R.E.: “Evet, tabi ki atletik başarılarımdan gurur duyuyorum. Özellikle 2013 çok önemli bir yıldı. İlk defa Stuttgart’ta yapılan Dünya Şampiyonası’nda yarıştım ve ormancılık profesyoneli olmak için yapılan sınavı geçtim – bu muhteşemdi. Aynı zamanda 2010 Dünya Şampiyonası’nda ikinci olmaktan da büyük gurur duyuyorum.

Kullanım ipucu:
R.E.: “Bir aleti kullanmaya başlamadan önce mutlaka kullanım kılavuzunu okuyun, uzman bayinizden aleti nasıl kullanacağınızı göstermesini isteyin ve – çok çok önemli – her zaman uygun kişisel koruyucu ekipman kullanın, kesmeye karşı koruyucu pantolon, kulak tıkacı ve kask gibi”.

Unutamadığım STIHL anı:
R.E.: “Şüphesiz ki 2013 Dünya Şampiyonası’na katılmam, evime ve STIHL merkezine çok yakındı. Benim için evimde düzenlenmiş bir şampiyona gibiydi”.

İlgili Yazılar

Pratik Bilgiler

Timbersports® Dünya Şampiyonası 2023

2022 Dünya Şampiyonası’nın sona ermesiyle, Orijinal Ekstrem Spor serisindeki en prestijli ve gelecek yılın uluslararası takvimindeki en önemli yarışması olan; 2023 Timbersports Dünya Şampiyonası’nın 3-4 Kasım tarihlerinde Almanya’nın Stuttgart kentindeki…
Haberler

Akü Teknolojisinde Kilometre Taşı

Yeni TSA 230 akülü kesme makinesi ile STIHL, akü teknolojisinde bir başka kilometre taşı oluşturdu. STIHL TSA 230, sadece 230 mm’lik kesme diski ile dünyanın ilk akülü kesme makinesi değil,…
Haberler

Doğru Testere Kullanımı ipuçları

Yüzlerce sorun arasında motorlu testereler ve çim biçme makinelerindeki gibi benzinli motorlara sahip küçük makinelerin problemleri sahipleri için sorun kategorisinde özel bir yere sahiptir. Kopya ürün kullananlar motorlu testeresini duvara…